Спеціальні потреби

У США приспущені державні прапори на честь судді Верховного Суду Антоніна Скалії


З 9-ти суддів, Антонін Скалія найдовше з усіх пропрацював на цій посаді. Номінований ще президентом Рейганом у 1986 році, він притримувався консервативного підходу у трактуванні Конституції і вважався одним з найвпливовіших правників у Верховному Суді

«Майже 30 років, Антонін Скаліа був особистістю, більшою ніж посада, яку він займав: блискучий розум правника, енергійний стиль та гостре слово… Він вплинув на покоління суддів, юристів, студентів і залишив відчутний слід у нашій правовій системі. Сьогодні ми віддаємо шану його надзвичайному служінню нашій нації і пам’ятаємо одну з найвизначніших правових постатей нашого часу», - сказав президент Обама.

Смерть Скалії може стати причиною політичної кризи в країні. Суддю верховного суду номінує президент, але затверджує Конгрес. Барак Обама заявив, що вже найближчим часом виконає свій конституційний обв’язок і номінує на місце Скалії іншу кандидатуру. Республіканці у Конгресі негайно відповіли, що відхилять усі пропозиції Обами. На їх думку, суддю повинен номінувати вже наступний президент, обраний восени. У разі прийняття такого рішення місце одного з суддів буде залишатися вакантним протягом незвично довгого часу.
Консерватори сподіваються, що на президентських виборах в листопаді переможе республіканець, який запропонує кандидатуру судді, що дотримується, подібно Скаліа, консервативних переконань. Це дозволило б зберегти незначну консервативну більшість, існуючу в суді сьогодні.

Після смерті Антоніна Скалії, у Верховному суді США залишилось четверо суддів, які схиляються до консервативного боку і ще 4, які мають більш ліберальні погляди. Як очікується, Обама запропонує кандидатуру поміркованих поглядів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG