Спеціальні потреби

Барак Обама виступив проти дискримінації геїв у країнах-союзниках США


Просування та захист прав усіх людей, незалежно від їх сексуальної орієнтації, чи гендерної ідентичності є фундаментальною частиною закордонної політики США, і ці питання піднімаються під час контактів США із урядами інших країн, включно із країнами-союзниками США. Про це президент Барак Обама заявив в оприлюдненому сьогодні інтерв'ю розважальному виданню OUT, яке орієнтується на гей-аудиторію у США. Цього року видання визнало президента США "союзником року", відзначивши його внесок у відстоювання рівності громадян США, а сам президент США дав розлоге інтерв'ю OUT та сфотографувався для його обкладинки.

"Коли ми говоримо про питання ЛГБТ, ми підкреслюємо важливість універсальних прав людини - права на свободу висловлювання, об'єднань, вільних зборів та важливість того, щоб закон захищав людей від насильства, дискримінації - і ці права не змінюються, чи скасовуються лише через те, що хтось належить до ЛГБТ-спільноти. Тож, хоча деякі люди пробують стверджувати, що гомосексуальність відсутня у їх культурі, чи що ми пробуємо нав'язати їм "чужі" цінності, правда полягає у тому, що ЛГБТ-особи присутні в усіх суспільствах, а захист прав людини є універсальною цінністю", - відзначив Барак Обама.

Барак Обама також заявив, що його матір виховала його з вірою у те, що кожна людина однаково цінна.

Як відомо, у вівторок Верховна Рада України провалила голосування за антидискримінаційні поправки до трудового законодавства, у яких йшлося про заборону дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації у трудовій сфері. Поправки також були необхідними для запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС.

В інтерв'ю виданню OUT Обама також наголосив, що спосіб просування прав людини США змінюється залежно від конкретної країни.

Незалежно від особистих поглядів, ми маємо ставитись до кожного з певною базовою повагою

"Іноді ми вдаємося до публічних заяв. У інших випадках - повідомляємо про нашу позицію приватно. Так, іноді це ускладнює наше спілкування із партнерами, але США будуть продовжувати виступати за права людини", - заявив Барак Обама.

"Незалежно від особистих поглядів, ми маємо ставитись до кожного з певною базовою повагою. І уряди мають слідкувати за дотриманням законів, переслідувати злочини проти громадян - усіх громадян - без дискримінації", - також розповів президент США.

Президент США також розповів про вплив на розвиток його особистості та способу мислення викладача-гея під час навчання у коледжі, та про ставлення до гомосексуальності у його власній родині.

Вони ніколи не зрозуміють, що до їх друзів-геїв, чи одностатевих подружніх пар, які є батьками їх друзів, можна ставитись якось інакше ніж до будь-якого іншого
Обама про своїх доньок

"Для моїх доньок Малії та Саші та їх друзів, дискримінація будь-кого просто позбавлена логіки. Вони ніколи не зрозуміють, що до їх друзів-геїв, чи одностатевих подружніх прав, які є батьками їх друзів, можна ставитись якось інакше ніж до будь-кого іншого. Мене це приємно вражає. Мені здається, що чимало батьків у США взагалі не будуть витрачати час за родинною вечерею, щоб спобувати переконати своїх дітей, що їх вчитель-гей, чи трансгендерний друг не повинен сприйматись, як рівний", - заявив Барак Обама.

Президент США також наголосив, що частина ідентичності кожного американця - це захист свободи інших людей.

Обама стане першим президентом США, чиє фото з'явилося на обкладинці впливових журналів, які орієнтуються на ЛГБТ-аудиторію.

Дивіться також: За одностатеві шлюби виступив Верховний суд США

За одностатеві шлюби виступив Верховний суд США
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

XS
SM
MD
LG