Спеціальні потреби

Адміністрація Обами розголосила державні таємниці для підняття рейтингу – підозрюють республіканці


Саботаж іранської ядерної програми та ліквідація терористів збільшують популярність чинного президента.

Спецслужби США повинні були недопустити витоку інформації про те, що Америка використовує безпілотні літаки для вбивства терористів та комп’ютерні віруси для саботажу іранської ядерної програми.

Так вважають республіканці, які звинувачують уряд Обами в умисному оприлюдненні державних таємниць. Напередодні президентських виборів опонети чинного президента прагнуть позбавити його будь-яких козирів у протистоянні із Міттом Ромні.

У Конгресі підозрюють, що адміністрація президента США Барака Обами дозовано розголошує таємну інформацію, щоб привабливіше виглядати напередодні виборів на яких чинному президенту протистоятиме популярний республіканець Мітт Ромні.
Справді, останні успіхи США у боротьбі із терористами та іранською ядерною програмою грають на руку адміністрації Обами. Використовуючи надсучасні безпілотними США ліквідували одного з очільників аль-Кайди Абу Яхья аль-Лібі, а комп’ютерні віруси розроблені спецслужбами завдали непоравної шкоди ядерній програмі Ірану.

Втім у Конгресі далекі від захвату – законодавці звинувачують адміністрацію Обами у вибірковому розголошенні державної таємниці задля підвищення політичного рейтингу.

«Адміністрація Обами на власний розсуд вдається до обструкціонізму та діє безвідповідально в інтересах демократичної партії», – говорить голова судового комітету Конгресу, республіканець Ламар Сміт.

У четвер законодавці провели серію зустрічей за зачиненими дверима. Одна з них була з головою американської розвідки Джеймсом Клеппером.

Після зустрічі сенатор-республіканець Саксбі Чемблісс не приховував занепокоєння:

«Йдеться про цілий водоспад витоків інформації протягом останніх місяців, і їх джерелом була сама розвідка».

З’ясуванням обставин витоку інформації займеться Федеральне Бюро Розслідувань. Втім, сенатор-демократ Даян Файнстайн каже, що зараз не час шукати винних у розголошенні таємниць. Мовляв, перш за все треба їх припинити як такі.

Через те, що США не здатні берегти таємниці, з нами вже відмовляються працювати деякі партнери. Це дуже серйозно
Даян Файнстайн, сенатор-республіканець
Через розголошення конфіденційної інформації громадськість дізналась про комп’ютерні віруси Stuxnet та Flame, які завдали величезної шкоди ядерній програмі Ірану, а також – про вбивства лідерів аль-Кайди.

Адміністрація Обами вголос заявляє про ці досягнення.

«Смерть аль-Лібі – це потужний удар по аль-Кайді. Менш ніж за рік терористів позбавлено двох лідерів. Сьогодні аль-Кайда як ніколи близька до розпаду», – зазначив речник Білого дому Джей Карні, повідомляючи про результати операції американських безпілотників.

Такі заяви переконують республіканців, що витоки інформації санкціоновані самим президентом.

Політичні оглядачі та військові експерти зауважують, що США мають усі причини пишатись успіхом своїх таємних операцій. Втім, у рік виборів у розголошенні подібної інформації важко не побачити бажання сподобатись виборцю. А це – вже зовсім інша історія.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG