Спеціальні потреби

Навколо нью-йоркської мечеті далі палають пристрасті


Противники побудови мусульманського центру у Нью-Йорку, який заплановано звести за два квартали від місця, де у терактах 2001 року зруйновано вежі-близнюки, провели акцію протесту. А неподалік від них прихильники будівництва центру виступили з акцією підтримки. У той же час по національному телебаченню організатори проекту розповідали про мету будівництва споруди.

Про намір організувати акцію протесту проти будівництва центру було оголошено за кілька днів, тож виступити проти такої ідеї прийшло чимало людей. Вони підтримували промовців, які агітували проти будівництва ісламського центру. Тон протесту задавав банер позаду імпровізованої сцени: «Зупиніть закон шаріату, поки він не зупинив вас». Як підкреслив один з противників будівництва центру Роберт Лоренс, звертаючись до присутніх мітингу, «підтримка законів шаріату є зрадою Сполучених Штатів».

Лоренс навіть зірвав оплески, коли сказав, що президент Барак Обама, мер Нью-Йорка Майкл Блумберґ та інші політики зраджують американську Конституцію, підтримуючи намір мусульман побудувати ісламський центр так близько місця, де колись стояли вежі-близнюки Світового торговельного центру.

Організатор акції протесту Бет Галінскі, говорячи про ймовірну загрозу від шаріату, навела приклади дії цього закону в країнах, де ісламські фундаменталісти на смерть закидають людей камінням, не дають навчатися жінкам, і придушують інші релігії.

«Коли вам скажуть прийняти систему цінностей і мораль, які є жорстокими, то повстаньте і скажіть: «Вибачте імам, але закони шаріату не підходять жінкам чи будь-кому», - закликала організатор протесту.

Ініціатори будівництва говорять, що бачення майбутнього центру є схожим до багатьох подібних християнських і єврейських центрів, відкритих для будь-якого американця. Співорганізатор будівництва ісламського центру Дейзі Хан пояснює:

«Там буде зала на 500 місць, басейн, спортзал, проводитимуться кулінарні курси, невеликі навчальні форуми, конференції. Центр врешті стане місцем для обміну думками».

Прихильники будівництва зібралися за два квартали від місця, де планується побудова центру і де висловлювали своє незадоволення його противники.
Багато критиків говорять, що автори ідеї спорудження центру мають приховані наміри і представляють віру, що суперечить американським цінностям. Прихильники натомість вважають їх американцями, які мають право на свободу віросповідання. І компромісу між цими протилежно налаштованими групами поки що не проглядається.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG