Спеціальні потреби

Таймс-Сквер перетворили на портретну галерею


Таймс-Сквер перетворили на галерею
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Таймс-Сквер перетворили на галерею

Цими днями в Нью-Йорку кожен бажаючий міг долучитися до унікального проекту. В серці міста, на всесвітньо відомому Таймс-Сквері, молодий французький художник дав можливість будь-якому перехожому стати частиною історії, закарбувавши свій вираз обличчя чи то на рекламному щиті, чи на асфальті. Глобальний проект «Нутро» покликаний дати усім бажаючим нагоду зробити свій фотопортрет і таким способом висловити свою життєву позицію.

У ці дні Таймс-Сквер, найвідоміша площа Нью-Йорка, більше нагадує портретну галерею просто неба. Плакатного розміру фотографії мешканців та гостей міста споглядають як з землі, так і фасадів будинків.

Таймс-Сквер – чергова зупинка французького митця Джей Ара з його унікальним міжнародним проектом, що покликаний дати людям шанс висловитися.

Люди різного віку, раси і походження мають можливість увіковічити, бодай на деякий час, свою неповторну міміку на нерухомості Нью-Йорка.

Спостерігачі висловлюють свої думки щодо унікального мистецтва:

«Це класно».

«Це свідчення того, що є різні люди у світі».

«Вираз обличчя і унікальність почуттів, які всі показують. Це прекрасно».

Проект Джей Ара називається «Нутро Нью-Йорка». Люди чекають у черзі, щоби сфотографуватися у міні-автобусі. Після цього їх знімок друкують на величезному плакаті. Вони можуть наклеїти його на вулиці чи забрати зі собою.

Фінансує цей проект сам митець. Джей Ар здобув перемогу на престижному конкурсі з Технології, розваги та дизайну, і отриману нагороду у 100 тисяч доларів він витрачає на створення гігантських портретних галерей на вулицях великих міст. Або, як додає митець, дав людям нагоду висловити свою життєву позицію на великому полотні.

Говорить ініціатор проекту Джей Ар:

«Я подумав, чому б це не зробити навиворіт. Нехай вони себе фотографують. Якщо не знають як роздрукувати знімок, я допоможу зробити їм це безкоштовно. Єдине, що я хочу, аби вони вільно почувалися. Мені дуже подобається сам процес. Справа навіть не в тому, вдале це фото, чи ні. Тут мова йде про сам процес. Люди стоять у черзі, спілкуються між собою».

Проект Джей Ара називається «Нутро Нью-Йорка». Люди чекають у черзі, щоби сфотографуватися у міні-автобусі. Після цього їх знімок друкують на величезному плакаті. Вони можуть наклеїти його на вулиці чи забрати зі собою.
Джей Ару також неймовірно пощастило, що місто дозволило йому реалізувати його проект на Тамс-Сквері, навіть власник рекламного щита погодився розмістити фотографії. Асистентка митця Джіна Стефі каже, що дехто дуже серйозно поставився до цієї ідеї:

«Учора тут одні заручилися. Чоловік прийшов. Відстояв у черзі дві з половиною години з плакатом: «Сара я тебе люблю. Виходь за мне заміж». Під низом у нього було два квадратики з написом: так чи ні. Коли плакат надрукували, він приніс його своїй дівчині. А вона розчулилася і закреслила квадратик так. Потім вони тут заручилися».

Джей Ара уже назвали глобальним куратором, а світ – його портретною галереєю.
XS
SM
MD
LG