Спеціальні потреби

Зустріч Нуланд та Суркова була конструктивною – Держдеп


«Не заборонено зустрічатися з особами, які перебувають під санкціями. Він є уповноваженою особою в російському уряді», - сказав Джон Кірбі.

У Державному департаменті США назвали зустріч Нуланд та Суркова «конструктивною» та «доброю дискусією». Про це заявив речник відомства Джон Кірбі.

«Помічник Держсекретаря у справах Європи та Євразії Вікторія Нуланд зустрілась сьогодні (15 січня – ред.) з радником президента Росії Владиславом Сурковим у Калінінграді. Вони обговорили ситуацію в східній Україні, а також необхідність повної імплементації Мінських домовленостей. Розмова була конструктивною, спрямованою на підтримку роботи країн Нормандської четвірки та тристоронньої контактної групи», - сказав речник відомства.

Джон Кірбі також повідомив, що місце зустрічі Нуланд та Суркова обрала російська сторона.

Відповідаючи на питання кореспондентки Голосу Америки, він сказав: «Це був їхній вибір – Калінінград. Немає заборон зустрічатися з особами, які перебувають під санкціями. Він є уповноваженою особою в їхньому уряді, щоб вести ці розмови про виконання мінських угод. Його обрав російський уряд для цієї зустрічі. То ж і ми прийшли на цю зустріч і мали сьогодні гарну дискусію».

12 січня на непланову зустріч із президентом України Петром Порошенком прибув представник РФ у тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Борис Гризлов.

13 січня Державний секретар США Джон Керрі обговорив врегулювання українського конфлікту з президентом Росії Володимиром Путіним. Ключовими положеннями мінських угод називають виведення іноземних військових, ліквідацію незаконних озброєних формувань на відновлення контролю України над усім кордоном з Росією.

15 січня, коли Вікторія Нуланд зустрічалась із Сурковим, російський президент Володимир Путін скликав Раду безпеки Росії. Серед іншого, на зустрічі обговорювалось питання українського конфлікту.

Владислав Сурков – помічник президента Росії. За словами екс-голови Служби Безпеки України Валентина Наливайченка, Сурков координує діяльність військових формувань самопроголошених ДНР та ЛНР.

20 січня, наступного тижня, Державний секретар США Джон Керрі у швейцарському Цюріху обговорить, серед іншого, конфлікт в Україні, з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

Дивіться також: Мінські угоди необхідно скасувати - Стівен Бланк

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG