Спеціальні потреби

Норвегія висилає 15 російських дипломатів, звинувачених у шпигунстві


Посольство Росії в Осло мають покинути 15 дипломатів, заявило МЗС Норвегії, 13 квітня 2023 року. REUTERS/Victoria Klesty
Посольство Росії в Осло мають покинути 15 дипломатів, заявило МЗС Норвегії, 13 квітня 2023 року. REUTERS/Victoria Klesty

Норвегія висилає 15 співробітників російського посольства, яких міністерство закордонних справ країни вважає офіцерами розвідки, що діяли під прикриттям дипломатичних посад. Про це в Осло повідомили у четвер, 13 квітня.

Як повідомляють ЗМІ, зараз в Осло акредитовано близько 40 російських дипломатів, тож більше третини співробітників посольства будуть вислані.

«Їхня діяльність становить загрозу для Норвегії», – заявила на пресконференції міністерка закордонних справ Норвегії Аннікен Хуітфельдт.

За словами очільниці МЗС, у Норвегії стежили за діяльністю росіян протягом вже певного часу, "після вторгнення в Україну вона зросла".

Як повідомляє Reuters, посольство Росії в Осло заявило, що рішення Норвегії було «ще одним вкрай недружнім кроком, на який буде реакція».

Раніше цього року Естонія, Нідерланди та Австрія також вислали російських дипломатів на тлі боротьби з розвідувальним впливом Росії у Європі.

На початку широкомасштабної російської агресії проти України у лютому минулого року, європейські служби безпеки рекомендували висилку близько 600 чиновників, з яких 400, за оцінками фахівців, були офіцерами російської розвідки, що діяли під дипломатичним прикриттям. Експерти вважають, що це лише половина російських розвідників з дипломатичним прикриттям у Європі.

На думку голови внутрішньої розвідки Великої Британії, відомої як MI5, масове видворення російських шпигунів з Європи після початку російського вторгнення в Україну завдало «найзначнішого стратегічного удару» по російських розвідувальних службах у новітній історії.

Британія вислала 23 російських дипломата і відмовила у візі більш ніж 100 запитам із міркувань національної безпеки.

У квітні 2022 року Норвегія, яка є членом НАТО і має близько 200 км спільного кордону з Росією, вислала трьох російських дипломатів, звинувативши їх у шпигунській діяльності.

Форум

XS
SM
MD
LG