Спеціальні потреби

Які виклики очікують нового лідера Північної Кореї?


Сполучені Штати, Південна Корея, Японія та інші країни в регіоні та у всьому світі уважно спостерігають за передачею влади у Північній Кореї, де в суботу помер багаторічний диктатор Кім Чен Ір. Лідером країни вже оголошений його молодший син Кім Чен Ин.

Утім, якщо його батько Кім Чен Ір провів 20 років свого життя, готуючись обійняти найвищу посаду в країні, Кім Чен Ин мав всього кілька років підготовки. Достеменно вік нового лідера Північної Кореї не відомий, але вважається, що йому близько 28-ми років. Лише минулого року Кім Чен Ір зробив свого сина чотиризірковим генералом, консолідуючи владу в руках своєї родини. Але аналітики кажуть, що перехід може і не відбутися так гладко.

«Найбільшим питанням залишається позиція військових. Чи підтримують військові молодого чоловіка 28-ми років, який, як ми знаємо, має дуже мало військового досвіду і який раптом став чотиризірковим генералом, аби стати фактичним лідером країни?» – задається питанням Джей Ку, директор Корейсько-американського Інституту в Університеті Джонса Гопкінса.

Джей Ку вважає, що на початку військові та родина об’єднаються навколо нового лідера та зосередять свої дій на зовнішній арені:

«Ми побачимо войовничу риторику, може, кілька запусків ракет – речі, які вони можуть контролювати. Я переконаний, що вони не хочуть розхитувати ситуацію під час періоду передачі влади і вони, напевно, зроблять достатньо, аби переконати населення, що військова міць залишається пріоритетом».

Однак, Маркус Ноланд експерт Інституту Петерсона передбачає, що, особливо на початку, Кім Чен Ин матиме набагато менше влади, ніж мали свого часу батько та дід:

«Можливо, йому буде важко контролювати уряд. Певні елементи почнуть переслідувати власні інтереси з метою заробити гроші чи отримати доступ до нових технологій, що може йти всупереч інтересам центральної влади».

І, як уряд, так і населення, вважає експерт, будуть менш толерантними до ймовірних помилок молодого лідера країни:

«Мені здається, що політична система не миритиметься з поганим керівництвом, так як це було в 1994-му році. Останні 20 років були надзвичайно важкими для Північної Кореї. Я думаю, що здатність народу, та і еліти, терпіти далі, вичерпується. Думаю, що його помилки можуть йому дорого коштувати».

Отже син, який є набагато молодшим та менш досвідченим, ніж був його батько, коли прийшов до влади, почне керувати країною у значно складніших умовах, як в середині, так і за межами Північної Кореї.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG