Спеціальні потреби

Глави МЗС «нормандської четвірки» обговорять ситуацію в Україні


Міністри закордонних справ України, Росії, Німеччини та Франції на зустрічі у вівторок обговорять ситуацію з припиненням вогню в Східній Україні, яке скоротило масштаби, але не припинило повністю бойових дій за участю урядових військ і проросійських сепаратистів.

За даними ОБСЄ, що займається моніторингом припинення вогню, перемир’я, яке мало розпочатися 15 лютого, не дотримується в ряді стратегічно важливих районів.

Представники ОБСЄ в понеділок повідомили про нові порушеннях угоди про припинення вогню, у тому числі в стратегічному портовому місті Маріуполі та його околицях.

Порушення також мали місце в Дебальцевому – місті, захопленому сепаратистами в урядових військ минулого тижня.

Тим не менше, глава ОБСЄ зазначив, що загальне число «інтенсивних» військових операцій у цьому районі «значно скоротилося» за останні тижні, і що інших бойових дій вздовж лінії вогню не спостерігалося.

Голова ОБСЄ у вівторок поінформує про ситуацію Раду Безпеки ООН в Нью-Йорку.

Київ звинувачує Росію і сепаратистів в ігноруванні перемир’я, яке було досягнуто за участю лідерів України, Росії, Німеччини та Франції. Представники цих країн у вівторок зустрічаються в Парижі для обговорення поточних сутичок.

У понеділок в Нью-Йорку міністр закордонних справ України Павло Клімкін звернувся до Ради Безпеки ООН з проханням направити миротворців до Східної України.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG