Спеціальні потреби

Нобелівську премію з хімії присуджено вченим зі США


У середу у Стокгольмі Королівська шведська академія наук оголосили імена лауреатів Нобелівської премії з хімісії. Цього року найпрестижнішу наукову нагороду отримали троє вчених зі Сполучених Штатів – Мартін Карплас, Майкл Левітт та Аріє Варшел за розвиток масштабних моделей складних хімічних систем.

У заяві Нобелівського комітету зазначається, що Карплас, Левітт та Варшел заклали основу для потужних програм, які використовуються для розуміння і прогнозування хімічних процесів.

Народжений в Австрії Мартін Карплас є професором у Страсбурзькому університеті, а також у Гарварді. Майкл Левітт, який народився у Південно-Африканській Республіці, працює у Стенфорді. Аріє Варшел, громадянин США й Ізраїлю, є професором Університету Південної Каліфорнії у Лос-Анджелесі.

Представлених у середу лауреатів нагородять у Стокгольмі 10 грудня, в річницю смерті зазновника премії Альфреда Нобеля. Всі премії вручаються у Стокгольмі, за винятком премії миру, церемонія вручення якої проходить в Осло.

Сума кожної з Нобелівських премій у 2013 році склала 8 мільйонів шведських крон (1,2 мільйона доларів США).

Тиждень презентації Нобелівських лауреатів за 2013 рік продовжиться у четвер, коли стане відомо ім'я володаря нагороди з літератури. Лавреата найпрестижнішої Нобелівської премії миру оголосять у п’ятницю.
XS
SM
MD
LG