Спеціальні потреби

Нобелівську премію з економіки отримали два професори з американських університетів


Олівер Гарт Бенґт Голмстром
Олівер Гарт Бенґт Голмстром

Уродженці Великої Британії та Фінляндії поділять винагороду в 924 тисячі доларів

Шведська королівська академія присудила цьогорічну Нобелівську премію з економіки професорам двох американських університетів. Винагороду – 924 тисячі доларів – за «внесок у розвиток теорії контрактів» отримають економісти Олівер Гарт із Гарвардського університету та Бенґт Голмстром із Массачусетського технологічного інституту.

На сайті Шведської королівської академії відзначається, що обидва професори зробили великий внесок для розуміння теорії контрактів та інституцій, а також потенційних проблем, які можуть виникати при укладанні угод.

67-річний економіст Бенґт Голмстром походить із Фінляндії. До професорського складу Массачусетського технологічного інституту він приєднався у 1994 році. Голмстром став п’ятим професором інституту, який отримав Нобелівську премію під час роботи в ньому.

68-річний Олівер Гарт – уродженець Великої Британії. В Гарварді він працює з 1993 року.

Нобелівська премія з економіки видається науковцям за видатний внесок у розвиток економічних наук, і є найпрестижнішою нагородою в цій галузі.

У 2015 році її отримав професор Принстонського університету Анґус Дітон, який досліджував споживання, бідність й добробут.

Нагадаємо, минулого тижня Шведська королівська академія також оголосила переможців у галузі медицини, фізики, хімії та премії миру.

Інформація про те, хто отримає Нобелівську премію з літератури стане відома у четвер.

Дивіться також: Олександр Данилюк: Ми ще не знаємо як буде виглядати модель збалансованої пенсійної системи

Олександр Данилюк: Ми ще не знаємо як буде виглядати модель збалансованої пенсійної системи. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:25 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG