Спеціальні потреби

НАТО і Київ засуджують «подальшу навмисну дестабілізацію на сході України»


Північноатлантичний альянс і Україна засуджують нарощування Росією своєї військової присутності в анексованому нею в березні Криму й Чорному морі. Про це йдеться в спільній заяві міністрів закордонних справ 28 країн НАТО і України за підсумками зустрічі в Брюсселі.

«Ми засуджуємо нарощування військової присутності Росії в Криму, а також погіршення ситуації з дотриманням прав людини на Кримському півострові. Ми закликаємо Росію відмовитися від незаконної самопроголошеної «анексії» Криму, яку ми не визнаємо і не будемо визнавати, та поважати права місцевого населення, у тому числі корінного народу кримських татар. Дії Росії підривають безпеку України та мають серйозні наслідки для стабільності та безпеки всього євроатлантичного регіону. У цьому зв’язку, ми також стурбовані заявленими Росією планами щодо подальшого нарощування військової присутності у Чорному морі, що може потенційно вплинути у подальшому на стабільність регіону», - йдеться у спільній заяві.

Ми підтверджуємо, що незалежна, суверенна і стабільна Україна, рішуче віддана демократії та верховенству права, є ключем до безпеки євроатлантичного регіону, невід'ємною частиною якого - є Україна

Учасники засідання також засудили «подальшу навмисну дестабілізацію на сході України», яку здійснює Росія у порушенні міжнародних норм, зокрема, надання танків, систем протиповітряної оборони й іншого важкого озброєння сепаратистам.

«Ми рішуче засуджуємо триваючі і навмисні заходи Росії з дестабілізації у Східній Україні в порушенні норм міжнародного права, в тому числі постачання танків, передових систем ППО та іншого важкого озброєння сепаратистам, а також військові дії в порушенні домовленостей, досягнутих в Мінську у вересні», зазначається у спільній заяві Комісії Україна-НАТО.

«Україна вітає надання багатьма союзниками нелетального спорядження для Збройних Сил України, а також допомогу в лікуванні поранених з числа українського персоналу та з гуманітарного розмінування. Україна вдячна за гуманітарну допомогу, яка надається вимушеним переселенцям, і значну співпрацю в рамках програми «Наука заради миру і безпеки». Україна також розраховує на вивчення шляхів поглиблення обміну інформацією та стратегічного діалогу з Альянсом.

«Ми підтверджуємо, що незалежна, суверенна і стабільна Україна, рішуче віддана демократії та верховенству права, є ключем до безпеки євроатлантичного регіону, невід'ємною частиною якого - як це зазначено в Хартії про особливе партнерство - є Україна. Альянс продовжує свою повну підтримку суверенітету України, її незалежності і територіальної цілісності в межах її міжнародно-визнаних кордонів» - йдеться у спільній заяві членів Комісії Україна-НАТО, оприлюдненій у вівторок.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG