Спеціальні потреби

В України немає жодних шансів на практичну підтримку від ООН – Огризко


Ukraine -- Chairman of the Joint Opposition Arseniy Yatseniuk. Congress of Ukrainian Union "Fatherland", Kyiv, 30Jul2012

Київ – 24 вересня розпочинається робочий візит прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка до США, під час якого він візьме участь у заходах 69-ї сесії Генеральної асамблеї ООН. Утім, на цьому представницькому заході глава уряду зможе хіба що нагадати світовій спільноті про неприпустимість агресивної політики Росії щодо України, зазначив у розмові з Радіо Свобода колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко. За його словами, ООН нині є паралізованою структурою, здатною більше на слова, ніж на дії.

Навряд чи ООН зможе нам допомогти чимось практичним і реальним, вважає український дипломат, екс-очільник МЗС Володимир Огризко. На його думку, ООН – це лише форум для обміну думками щодо поглядів на розвиток світу, де слів більше, ніж дій. Це стосується і Ради безпеки ООН – головного органу, який відповідає за питання підтримання миру і безпеки, уточнює Огризко.

Сьогодні як ООН, так і ОБСЄ – є паралізованими структурами, які можуть лише констатувати дещо. В кращому випадку домовлятися про якісь місії спостереження. Але жодним чином не здатні практично діяти

«Тому що, на жаль, серед його постійних членів є одна країна, яка не лише не дотримується статутних зобов’язань, а грубо їх порушує. Тому сьогодні як ООН, так і ОБСЄ – є паралізованими структурами, які можуть лише констатувати дещо. В кращому випадку домовлятися про якісь місії спостереження. Але жодним чином не здатні практично діяти. Тому, я гадаю, візит нашого прем’єр-міністра буде використаний лише для того, щоб донести до світової громадськості позицію України. Але розраховувати на якісь практичні кроки на підтримку України зараз немає жодних шансів», – каже експерт.

«Не думаю, що Генасамблея ООН дасть щось проривне»

Водночас, Генеральна асамблея ООН – це майданчик, де глави держав і урядів проводять велику кількість двосторонніх зустрічей, адже це – зручно, бо не треба організовувати візити, зауважує Володимир Огризко. Тому прем’єр проведе там низку зустрічей, щоб обговорити з найважливішими партнерами низку актуальних питань, зазначає експерт.

Це просто дасть можливість ще раз підтвердити двосторонні зобов’язання, які ми вже маємо, або мають перед нами. Але я не думаю, що це дасть щось проривне

«Це просто дасть можливість ще раз підтвердити двосторонні зобов’язання, які ми вже маємо, або мають перед нами. Але я не думаю, що це дасть щось проривне, адже всі країни-члени Європейського союзу розуміють, що відбувається. США, Канада, Японія, Австралія та інші розуміють, що відбувається. Чи ми зможемо переконати, наприклад, Аргентину чи Китай? Тут у мене великі сумніви, бо позиція вже визначена, і вона навряд чи буде змінена», – вважає Огризко.

«Важливо привернути увагу до того, що дії Росії неприпустимі»

Крім того, не можна виключати, що під час двосторонніх зустрічей будуть обговорювати і важливі питання: озброєння, чи фінансова допомога, додає Володимир Огризко. На його думку, більшість практичного наповнення, особливо якщо говорити про відносини України з США, матимуть заходи поза межами Генеральної асамблеї ООН. Зокрема, заплановані зустрічі Арсенія Яценюка з керівниками американських інвестиційних і фінансових установ та представниками неурядових організацій, нагадує екс-голова МЗС.

Важливо привернути увагу світового співтовариства до того, що дії Росії неприпустимі, засудити ці дії і продовжити політичну роботу для того, щоб у світі сформувалася міжнародна антипутінська коаліція

«Але у політичному плані важливо привернути увагу світового співтовариства до того, що дії Росії неприпустимі, засудити ці дії і продовжити політичну роботу для того, щоб у світі сформувалася міжнародна антипутінська коаліція. В разі, якщо світове співтовариство не усвідомить ступінь загрози, ми можемо поступово підійти до того, до чого підійшло людство після анексії Судетів і після нападу фашистської Німеччини на Польщу», – зауважує Володимир Огризко.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG