Спеціальні потреби

Київ направить до Одеси новий спецназ


Арсен Аваков
Арсен Аваков
Міністр внутрішніх справ України заявив у понеділок, що направив до Одеси нові підрозділи спецназу після «потворних» дій міліції, яка не змогла впоратися з проросійськими сепаратистами під час заворушень минулих вихідних, жертвами яких стали десятки людей.

Зіткнення тривали також на сході країни в районі Слов’янська, де українські війська роблять невпевнені спроби покласти край проросійському повстанню. Кореспондент Reuters повідомив, що стрілянина наближається до центру міста.

Заворушення в Одесі, портовому місті на південному заході України, де проживають представники різних національностей, включаючи росіян, українців, грузин і татар, в Києві розглядають як якусь поворотну точку, попередження, яке свідчить про те, що повстання вийшло за межі російськомовного сходу країни.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що основу нового спецпідрозділу в Одесі складуть «громадянські активісти, які хочуть допомогти місту на Чорному морі в ці важкі дні». Все керівництво місцевої міліції в Одесі було звільнено; проти колишніх керівників можуть бути порушені кримінальні справи .

Зіткнення в Одесі стали найкривавішими після того, як промосковський президент України Віктор Янукович в лютому покинув країну і опинився в Росії, а проросійські ополченці почали повставати на промисловому сході України.

«Міліція в Одесі діяла потворно, можливо злочинно, – написав Аваков на своїй сторінці в Facebook. – Ніякого сором’язливого прикриття «честі мундира» не буде».

Українське керівництво дало зрозуміти, що вважає міліцейські підрозділи на багатьох територіях країни ненадійною опорою в умовах повстання, яке, за їх словами, підтримується Москвою і очолюється на місцях російським спецназом. Підрозділи, про які говорить Аваков, частково сформовані з учасників виступів проти Януковича раніше цього року.

Це може ще більше обурити опонентів уряду, які звинувачують Київ у сприянні «фашистським» ополченським угрупованням, таким, як «Правий сектор», який брав участь у зимових заворушеннях у Києві.

Втрата контролю над Одесою може завдати величезного економічного і політичного удару по Києву, який звинувачує Москву в прагненні розчленувати країну, яка за своїми розмірами дорівнює Франції.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG