Спеціальні потреби

Глава Об'єднаного комітету начальників штабів розповів про новинки військових технологій, майбутній період нестабільності


Марк Міллі
Марк Міллі

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що світ вступає в «період потенційної нестабільності». Про це Міллі заявив під час церемонії, яка знаменувала досягнення повної бойової дієздатності Об'єднаного командування сил НАТО в Норфолку.

«Деякі країни ... терористичні групи і, можливо, деякі зловмисники прагнуть підірвати існуючий міжнародний порядок і кинути йому виклик, -сказав генерал. - Вони хочуть послабити систему співпраці і колективної безпеки, яка існує вже давно».

За словами генерала, НАТО залишається найпотужнішим альянсом в світі, а Сполучені Штати як і раніше володіють найпотужнішою і боєздатною армією в світі.

«Наше завдання в тому, щоб зберегти цей статус», - сказав він.

Міллі нагадав, що в останній раз серйозні технологічні зміни в збройних силах відбувалися в період між Першою і Другою світовими війнами з появою авіації, танків, нових військово-морських технологій, радіо, радарів і багато чого іншого.

«І я б сказав, що те ж саме відбувається прямо зараз, - відмітив він. - Є цілий набір технологій, які є рушіями фундаментальних змін».

Генерал зазначив, що збройні сили США та інших країн НАТО повинні правильно підійти до цих змін.

«Якщо ми не натиснемо на газ і не зробимо це як слід протягом наступних 10-15 років, ми прирікаємо майбутнє покоління, - сказав Міллі. - Я б сказав, що країна, яка освоїла ці технології, що поєднує їх зі своєю доктриною, розвиваюча своє лідерство і використовує їх з максимальною вигодою, ймовірно, матиме значну і, можливо, навіть вирішальну перевагу на початку наступної війни».

У 2020-му році виступаючи в американському аналітичному центрі Brookings Institution Марк Міллі вже наголошував, що такі технології як штучний інтелект, роботизовані зграї дронів, гіперзвукові озброєння та спрямована енергія "можуть призвести до різких змін у веденні бойових дій".

Об'єднане командування сил в Норфолку є частиною реалізації амбітної програми із захисту стратегічних комунікацій і координації зусиль країн НАТО у разі потенційного глобального конфлікту, повідомляють у Пентагоні.

Дивіться також: До ведмежого притулку "Домажир" у Львівській області привезли трьох маленьких ведмежат

XS
SM
MD
LG