Актуально
- Голос Америки
Лобіст США підтвердив, що працював на Тимошенко – американські активісти розслідують непрозорі методи лобізму

Ім'я Юлії Тимошенко стало відоме американським неурядовим організаціям, що досліджують гроші в американській політиці, у зв'язку зі справою Пола Манафорта, колишнього очільника виборчої кампанії Дональда Трампа та радника Віктора Януковича.
У ході розслідування можливого втручання Росії до виборів президента США у 2016 році, яке вів спецпрокурор Роберт Мюллер, з'ясувалось, що Манафорт разом з помічником Ричардом Гейтсом та компанією Skadden Arps проводили кампанію в США, намагаючись виправдати ув'язнення Юлії Тимошенко Януковичем.
Після того, як про інформацію стало відомо, в лютому 2019 року, Skadden Arps зареєстрував свою лобістську діяльність заднім числом і виплатив штраф у 4,6 мільйона доларів.
Наявність лобістських кампаній, спрямованих проти Тимошенко, не означає, що не було кампаній, які, за їх заявами, працювали на Тимошенко і використовували приховані методиАнна Массолія, Центр відповідальної політики США
Наявність лобістських кампаній, спрямованих проти Тимошенко, не означає, що не було кампаній, які, за їх заявами, працювали на Тимошенко і використовували приховані методи. Про це пише дослідниця американської неурядової організації, що відслідковує гроші в політиці Анна Массолія.Використовуючи складну мережу ТОВ, офшорних рахунків, компаній-оболонок та інші непрозорі важелі, агенти, які заявляють, що працювали на Тимошенко, витратили більше 2,3 мільйона доларів на операції в США не звітуючи про те, хто надає ці кошти, йдеться в дослідженні, опублікованому Центром відповідальної політики США (CRP).
Компанія Wiley Rein визнала, що Тимошенко є "основним бенефіціаром" лобістської діяльності втаємниченої структури - Aveiro LPДослідження Центру відповідальної політики США
У нових змінах до документів, поданих вашингтонською компанією Wiley Rein до Міністерства юстиції США, компанія визнала, що Тимошенко є "основним бенефіціаром" лобістської діяльності втаємниченої структури - Aveiro LP. В нових документах також йдеться, що компанія продовжує лобістську діяльність на користь чоловіка українського екс-прем'єр-міністра Олександра Тимошенка "в основному на користь Юлії Тимошенко".
"Діяльність, про яку звітують в рамках Aveiro LP була – просування інтересів Юлії Тимошенко та її політичної партії", - йдеться в нових документах, які наводить дослідниця.
Компанія Wiley Rein також повідомила Міністерство юстиції, що працювала в якості агента Олександра Тимошенка з 2011 року до звільнення його дружини в 2014 році.
Протягом останніх п'яти років, Wiley Rein не звітувала про лобізм, або іншу діяльність з іноземного впливу на користь Тимошенко.
Однак, те як подібно сформульовано місії інших втаємничених іноземних замовників з того часу, спонукали до роздумів, чи можуть ці замовники бути представниками для одного клієнта, подібного до Тимошенко, пише Массолія. На додачу до втаємничених замовників, фірма також повідомила, що гроші надходять з різних офшорних рахунків та товариств з обмеженою відповідальністю з сумнівними зв'язками, наголошує аналітик.
Тимошенко заперечила таку діяльність, однак, з наближенням українських виборів, багато агентів у США заявляють, що просувають інтереси Тимошенко. В 2019 році вони продовжували подавати звіти в рамках закону про реєстрацію лобістів іноземних інтересів у США (FARA).
Лобістська компанія, якою керує колишній конгресмен Боб Лівінстон, почала надавати представницькі послуги ITBC LLC. Хоча в документах не йшлося про Тимошенко, фірма швидко почала просувати її питання і займатись організацією зустрічей від її імені.
Тимошенко назвала цей лобізм "спецоперацією задля моєї дискредитації" і запевнила, що не підписувала жодних контрактів.
Навіть після публічного заперечення, діяльність тривала ще місяці. В листопаді 2018 року, "політичний коментатор CNN та дописувач WSJ" Даглай Гейе підписав контракт на 15 000 доларів, щоб зміцнити операцію Livingston Group на користь ITBC LLC.
На додачу до зростаючої команди Лівінстона, в серпні 2018 року було створено паралельну операцію з іноземного впливу.
Агент Наомі Дектер Мансон підписала мільйонних контракт з ITBC LLC за роботу з організації інтерв'ю Юлії Тимошенко пресі, свідчать документи FARA від вересня 2018 року.
Хоча виплати з офшорних рахунків не заборонені законодавством США, однак FARA вимагає розкриття іноземного бенефіціара лобістських послуг, нагадує дослідниця.
Дивіться також: Як виграти політичну кампанію. Відео
Всі новини дня
- Голос Америки
Українські атаки по Криму “підривають” продажі російської ППО С-400 – Буданов

Успішні атаки України на російські об’єкти в окупованому Криму негативно впливають на продажі російської системи ППО С-400. Про це очільник української розвідки Кирило Буданов розповів у інтерв'ю виданню Drive під час перебування у Вашингтоні.
“Збройні сили України розбивають діри у заявленій військовій перевазі Росії, показуючи, що її система ППО наступного покоління С-400 не варта мільярдів доларів, за які Москва продає її на світовому ринку”, – сказав Буданов.
Як повідомляв Голос Америки, у п’ятницю Україна завдала ракетного удару по штабу Чорноморського флоту Росії в Севастополі. На початку місяця ударами також пошкоджено кілька російських суден.
В ексклюзивному інтерв'ю журналісту Голосу Америки Остапу Яришу Крило Буданов повідомив, що внаслідок атаки України на штаб Чорноморського флоту Росії в Севастополі загинули щонайменше 9 осіб, поранення отримали 16. Серед них — російські генерали.
Такі напади свідчать про те, що Київ не відмовився від повернення Кримського півострова, – сказав Кирило Буданов американському виданню.
Атаки, за його словами, демонструють, що “розхвалена ракетна система “земля-повітря” С-400 “Тріумф” не може захистити російську окупацію півострова, що “потенційно підриває продажну рекламу Кремля”.
У серпні Міністерство оборони України заявило про знищення системи С-400 поблизу Оленівки, села на березі Чорного моря в Криму.
Припускалося, що атаку було здійснено ракетами великої дальності Storm Shadow, наданими Великою Британією. Наступного місяця це повторилося під час удару по кримському місту.
За словами Буданова, Україна переслідує короткострокові військові цілі, знищуючи засоби протиповітряної оборони Росії.
Але “з політичної точки зору ми також демонструємо очевидну неспроможність російських систем ППО”, каже український розвідник. А це, відповідно, робить їх менш прибутковими на світових ринках озброєнь.
Видання Insider пише про заяву Буданова, що “це не просто вихваляння” та нагадує висновок вашингтонського Інституту вивчення війни, згідно з яким, нещодавні атаки України на російську систему протиповітряної оборони виявили потенційні “системні тактичні прогалини” та вказали на те, що “російські сили були не готові до перехоплення ракет за допомогою ППО або не змогли це зробити”.
У 2017 році Туреччина заплатила близько 2,5 мільярда доларів за придбання систем С-400, нагадує Insider. За інформацією Reuters, Вашингтон виступав проти угоди, а також попросив Анкару передати системи Україні. Через рік Індія наслідувала цей приклад, погодившись заплатити близько 5,5 мільярдів доларів за 5 систем С-400.
Натомість удари безпілотників у Москві показують, що С-400 “навіть не може забезпечити безпеку російської столиці”, сказав Буданов.
“Коли весь світ бачить, що якісь безпілотники атакують Москву, ніхто більше не хоче купувати російські системи ППО”, – сказав він, – І це дуже боляче для них.
Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
19 вересня Азербайджан оголосив про початок "антитерористичної операції" в Нагірному Карабасі, щоб, як повідомляє Баку, відновити конституційний лад і витіснити військові формування, які, як вважає Азербайджан, незаконно підтримує Вірменія.
Інвестиції для відбудови України — інтерв’ю з Андрієм Гундером. Відео
Під час візиту у Північну Америку, українська делегація серед іншого намагається залучити такі необхідні для відбудови країни приватні інвестиції. Про те, що радить американський бізнес в Україні новачкам, які лише вирішують чи інвестувати,
Буданов прокоментував повідомлення в ЗМІ про можливу причетність України до ударів дронами в Судані

Начальник головного управління розвідки України Кирило Буданов не підтвердив і не спростував повідомлень у ЗМІ про ймовірну причетність українських спецслужб до атак дронами в Судані. При цьому він додав, що Україна буде діяти проти своїх ворогів “у будь-якій точці земної кулі”. Про це Буданов розповів у ексклюзивному коментарі українській службі Голосу Америки.
Щодо підтвердження чи спростування інформації в повідомленнях CNN, — тут без коментарів, мені нема чого сказати. Нехай кожен знаходить відповіді самКирило Буданов
“Я особисто ще рік тому відверто казав, що всі російські воєнні злочинці, які воювали, воюють або планують воювати проти України, будуть покарані в будь-якій точці земної кулі. Щодо підтвердження чи спростування інформації в повідомленнях CNN, — тут без коментарів, мені нема чого сказати. Нехай кожен знаходить відповіді сам”, — сказав Кирило Буданов.
Як повідомляв Голос Америки, телеканал CNN поінформував з посиланням на джерело в українському війську, що за ударами безпілотників по базах місцевих бойовиків, повʼязаних з ПВК “Вагнер” поблизу столиці Судану, ймовірно, стоять українські спецслужби.
Журналісти CNN процитували джерело в українському війську, що описало операцію як роботу “несуданських військових”: схема дронів, що летять прямо на ціль, була дуже незвичною для Судану та ширшого африканського регіону.
Ці напади, як зауважив телеканал CNN, свідчать про можливе поширення наслідків російського вторгнення далеко від лінії фронту в Україні.
Всі російські воєнні злочинці, які воювали, воюють або планують воювати проти України, будуть покарані в будь-якій точці земної кулі.Кирило Буданов, начальник ГУР
“Ситуація, яка сталася в Судані, думаю, всім чудово відома. Вкінці весни там стався черговий заколот, який повністю підтримувала російська сторона”, — додав Буданов у коментарі Голосу Америки, — “Підрозділи ПВК “Вагнер” брали участь і в організації, і безпосередньо в самому перевороті. Це все, що можу вам сказати. Це наші вороги, і ми будемо діяти в будь-якій точці земної кулі”.
У суботу президент Володимир Зеленський повідомив у соцмережі Х (колишня Twitter) про свою незаплановану зустріч з головою перехідного уряду Судану по дорозі з Канади.
«На зворотному шляху, в аеропорту Шеннон Зеленський провів незаплановану зустріч із Головою Суверенної Ради Судану Абделем Фаттахом аль-Бурганом», повідомив президент у своєму твіті.
«Ми обговорили спільні виклики безпеці, а саме діяльність незаконних збройних формувань, які фінансуються Росією», – додав президент України.
Кирило Буданов перебував у Вашингтоні у складі президентської делегації Володимира Зеленського, він провів зустрічі з представниками оборонних структур США і брав участь у двосторонніх переговорах у складі української делегації в Білому домі.
Начальник ГУР утримався від відповіді на запитання, чи обговорювали протягом цих зустрічей передачу Україні далекобійних ракет ATACMS, як про це пишуть американські ЗМІ. За його словами, розмови були про подальшу підтримку України в найближчій та середньостроковій перспективі.
Норвезька поліція заарештувала колишнього командира «вагнерівців», що воював в Україні

Норвезька поліція заарештувала колишнього командира найманців «Групи Вагнера» за підозрою в тому, що він намагався нелегально перетнути кордон назад у Росію, повідомляє агентство Reuters.
Андрій Медведєв, який у січні втік з Росії через її арктичний кордон з Норвегією, після цього він попросив притулку в Норвегії.
Адвокат підозрюваного повідомив у суботу, що Медведев казав, що тікав, коли російські охоронці стріляли в нього. Він розповів про те, як воював в Україні у складі «Групи Вагнера».
Поліція повідомила, що 20-річного чоловіка затримали за спробу незаконного перетину російського кордону, але не назвала його імені. Офіцер місцевої поліції відмовився назвати особу заарештованого.
Але арешт Медведєва стався через "непорозуміння", сказав Reuters його норвезький адвокат Бріньюльф Ріснес.
«Він був там, щоб побачити, чи зможе він знайти місце, де він перетнув (в Норвегію в січні). Його зупинили, коли він був у таксі. Він ніколи не був поблизу кордону... Він ніколи не мав наміру перетнути кордон (з Росією)", - сказав Ріснес.
Під час прибуття до Норвегії Медведєв заявив, що шукає притулку, оскільки побоюється за своє життя після того, як став свідком вбивств і жорстокого поводження з російськими полоненими, яких привезли на передову в Україні.
Його втеча в січні потрапила в заголовки газет у всьому світі як рідкісний приклад перебіжчика до західної країни, який стверджував, що воював на стороні Росії як найманець у війні проти України.
Але в травні він сказав у відео, опублікованому на YouTube, що хоче повернутися в Росію, хоча він ізауважив, що це може становити ризик для його життя. Медведєв сказав, що бачить себе як «якогось хлопчика у великій грі», і він більше не хоче бути частиною цієї гри.
Ріснес сказав, що Медведєв має право повернутися до Росії, якщо захоче, але для того, щоб туди було безпечно повертатися, "потрібно, щоб там відбулося багато змін".
У квітні Медведєва засудили в Норвегії за участь у бійці в барі та носіння пневматичної зброї, але виправдали за звинуваченням вчинення насильства проти поліції. Тоді він сказав, що думає про майбутнє і сподівається на притулок.
Наприкінці серпня Голос Америки повідомляв про те, що у Фінляндії було заарештовано імовірного члена ультраправого військового підрозділу найманців «Групи Вагнера», який воював в Україні.
Офіс генерального прокурора України підтвердив повідомлення про арешт у Фінляндії російського громадянина, якого розшукують за підозрою в участі в терористичній організації.
За твердженням української прокуратури, чоловіка затримали саме на її запит. Але в ГПУ не повідомили ім'я затриманого.
За даними Reuters, йшлося про Яна Петровського, засновника та лідера ультраправого підрозділу "Русич", пов'язаного з "Вагнером", який воював в Україні з 2014 року.
Засновник «Групи Вагнера» Євген Пригожин був убитий 23 серпня, коли приватний літак, яким він користувався, розбився за нез’ясованих обставин. Лише два місяці перед тим він зі своїми найманцями здійснив похід на Москву, щоб кинути прямий виклик російському істеблішменту.
Форум