Спеціальні потреби

Борги Коломойського переклали на українців – оглядач


У неділю пізно ввечері Кабінет міністрів завершив останні формальності й ухвалив рішення про входження в капітал "ПриватБанку". Держава стане 100% власником банку.

Обійдеться це бюджету дуже дорого. На першому етапі Мінфін для порятунку банку випустить облігації внутрішньої позики на суму 43 мільярди гривень. Загальна потреба в капіталі банку поки що становить 148 мільярдів гривень, що є просто безпрецедентною сумою, пише «Українська Правда».

Втрати, по суті, передаються українським платникам податків, зазначає політичний оглядач Леонід Бершидський на сторінках впливового видання Bloomberg View: олігарх Ігор Коломойський і його партнер Геннадій Боголюбов, власники ПриватБанку, вже давно обібрали його до нитки.

На поверхні, Коломойський незадоволений тим, що уряд поглинає його банк. Проте олігарх не міг би занадто відкрито «дуже добре потирати руки» – так само, як уряд не міг би пообіцяти відправити його до в’язниці. Вони уклали угоду, обмінявши стабільність «занадто великого, щоб збанкрутувати» банку на статус для Коломойського – «занадто великий, щоб бути ув’язненим», пояснює Бершидський.

Через три роки після революції стало очевидно, що Україна, якою керує олігарх, що став політиком, Порошенко, взяла на себе сплату рахунку за більш ніж два десятиліття нездержливості корумпованих олігархів, говорячи людям, що вони повинні затягнути паски заради болісних, але необхідних реформ, підсумовує Леонід Бершидський на сторінках видання Bloomberg View.

Дивіться також: Яким бачать економічне майбунє України західні експерти і дипломати?

Яким бачать економічне майбунє України західні експерти і дипломати? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

XS
SM
MD
LG