Спеціальні потреби

Лише українці знають, що для них перемога – сенаторка Шагін


«Це рішення, яке мають прийняти українці», – сказала сенаторка-демократка Джин Шагін, відповідаючи на запитання про те, як довго США маюуть підтримувати Україну, і що означає «стільки, скільки буде потрібно».
«Це рішення, яке мають прийняти українці», – сказала сенаторка-демократка Джин Шагін, відповідаючи на запитання про те, як довго США маюуть підтримувати Україну, і що означає «стільки, скільки буде потрібно».

Лише українці мають вирішувати, що для них означає перемога у війні з Росією, бо вони вибороли це право, вважають учасники дискусії, яку організувала "Атлантична Рада". Дискусія відбувалася напередодні Вільнюського саміту НАТО, на якому, як очікується, буде обговорюватися питання майбутнього членства в Альянсі України.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, як розуміти заяви уряду США про підтримку України «стільки, скільки буде потрібно», сенаторка-демократка Джин Шагін заявила, що вважає, що позиція адміністрації Джо Байдена є «чіткою».

«Вони сказали, «нічого про Україну без України», і що це рішення, яке мають прийняти українці», – сказала сенаторка Шагін. Вона додала, що сподівається, що буде військова перемога і «наступальна ініціатива, про яку вони говорять, буде успішною». А після цього «саме українці мають визначати, чим це закінчиться». «І, сподіваюся, ми їх підтримаємо», – додала Шагін.

Виступаючи під час обговорення тем майбутнього саміту НАТО, колишня посолка США в НАТО Кей Бейлі Гатчісон також сказала, що Захід не може змушувати Україну приймати умови миру з Росією, які б були неприйнятними для президента України Володимира Зеленського та українського суспільства.

«Ми не можемо тиснути на Зеленського, щоб він і його люди, які так боролися, погодилися. Є Донбас, де Росія роками розпалює революцію, а потім є Крим, який вони, звичайно, незаконно захопили, а потім мілітаризували. Тому я думаю, що все це на столі. Президент Зеленський визначив, що це можливо і можна вести переговори на їхніх умовах, тому що міжнародно визнані кордони України не підлягають сумніву. І він мав би прийняти рішення, чи буде це остаточний результат, чи він бажає вести переговори щодо певних речей і що з цього випливає. Він має бути тим, хто вирішує, що вони роблять, і що вони приймають», – сказала колишня американська дипломатка.

Учасники дискусії в "Атлантичній Раді" ще раз наголосили, що президент Росії Путін знав, що НАТО не загрожує Росії, що це об’єднання не було створене для агресивних дій проти Росії.

Як сказала Гатчісон, НАТО жодним чином не провокувало Путіна до агресії.

«Путін знає, що НАТО є оборонною організацією. Путін чудово розуміє, що не існує жодних провокацій з боку НАТО, які могли би нашкодити Росії», – сказала Гатчісон.

Вона нагадала, що НАТО запрошувало Росію до партнерства, пропонувало рівні, прозорі стосунки в рамках Партнерства заради миру.

«Це крок, який НАТО зробило після розпаду Радянського Союзу. Альянс намагався дати східноєвропейським країнам шанс досягти умов, необхідних для членства в альянсі. Для цього країни мали побудувати стійку демократію, гарантувати верховенство права, свободу преси та права людини – це те, чого ми намагались досягти», – сказала Гатчісон.

Але, Росія відмовилася іти цим шляхом, на відміну від країн Центральної та Східної Європи, додала вона. І те, що Україна і Грузія обрали один шлях, а Росія – інший, є лише їхній власний вибір. НАТО нікого не запрошує, країни самі подають заявки і мусять довести, що вони відповідають критеріям вступу, нагадала колишня посолка США при НАТО.

Підтримка України є потужною черед сенаторів від обох провідних партій США, але опитування показують дещо меншу прихильність допомозі Україні серед республіканців.

Форум

XS
SM
MD
LG