Спеціальні потреби

НАТО визнало прагнення України стати членом цього оборонного союзу


Двері Північноатлантичного союзу відкриті для будь-якої європейської країни, якщо вона відповідає певним вимогам, готова взяти на себе певні зобов’язання і вносить вклад до безпеки Євроатлантичного регіону.

У цей час чотири країни визнали, що вони прагнуть стати членами цього оборонного союзу: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія і Україна, йдеться на офіційній сторінці НАТО.

Торік членом НАТО стала Чорногорія, а інша колишня югославська республіка отримала запевнення, що вона отримає запрошення після досягнення угоди з Грецією щодо зміни у назві країни (одна з провінцій Греції також називається Македонією).

Дотепер в альянсі офіційно не визнавали прагнення України до набуття членства. Ще більше, після загострення відносин між Україною і Угорщиною з приводу угорської меншини на Закарпатті, це питання стало навіть більш сумнівним. Раніше, на саміті в Бухаресті в 2008-му році союзники погодились, що Грузія і Україна в майбутньому також будуть членами НАТО.

Тепер, коли Україна отримала статус країни-аспіранта, яка висловлює бажання стати членом оборонного союзу, вона повинна отримати запрошення до інтенсивного діалогу і проводити необхідні реформи, йдеться у поясненні НАТО.

Президент України Петро Порошенко привітав визнання альянсом прагнення України. Він сказав, що наступний крок у цьому процесі буде План дій щодо членства. Про це було сказано в листі президента генеральному секретареві Єнсу Столтенбеґу в лютому цього року і в ході дуже інтенсивної, але так званої "тихої" дипломатії. А приблизно два тижні тому президент сказав, що розглядається можливість внести додаток до преамбули до Конституції про прагнення України вступити до ЄС і НАТО.

Остаточне рішення щодо цього мусить мати підтримку двох третин складу Верховної Ради.

Дивіться також: Як Україні повернути гроші, відсуджені в "Газпрому" – інтерв'ю з Олександром Харченком

Як Україні повернути гроші, відсуджені в "Газпрому" – інтерв'ю з Олександром Харченком. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

XS
SM
MD
LG