Спеціальні потреби

Кремль висловив невдоволення перекиданням американських військ в Польщу


Війська НАТО в Польщі

В регіоні буде додатково розміщено 3000 американських військовослужбовців

Росія висловила стурбованість у зв’язку з прибуттям до Польщі американських військовослужбовців і танків, назвавши це загрозою власній безпеці.

Перекидання першої групи американських військових на територію Польщі з Німеччини почалося в цей четвер. За словами офіційного представника Кремля Дмитра Пєскова, ця операція загрожує російським «інтересам і безпеці».

Згідно з планами адміністрації США, в Польщі має бути розміщено понад 3 000 військовослужбовців. Це найбільша кількість іноземних військових на території країни з часів закінчення «холодної війни».

В ході операції «Атлантична рішучість» (The Atlantic Resolve) американський військовий контингент, в розпорядженні якого буде 87 танків «Абрамс» і понад 500 інших машин, буде по черзі розміщуватися не тільки на території Польщі, а й інших східноєвропейських країн-членів НАТО. У їх числі – Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Болгарія та Угорщина.

«Це очевидна (загроза), коли третя сторона нарощує свою військову присутність в Європі, прямо у нашого порога», – заявив журналістам офіційний представник Кремля.

Перекидання військ було схвалено адміністрацією Обами в 2014 році як відповідь на російську агресію в Україні.

Американські військові, що входять в Бойову групу танкової бригади (Armored Brigade Combat Team), в четвер перетнули німецько-польський кордон і будуть розміщені на базі «Жаґань».

Офіційна привітальна церемонія призначена на найближчу суботу. Передбачається, що в ній візьмуть участь високопоставлені офіційні особи Польщі.

Дивіться також: Головні технологічні етапи 2016-го та пріоритети на 2017-й

Головні технологічні етапи 2016-го та пріоритети на 2017-й. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG