Спеціальні потреби

НАТО створює нові сили швидкого реагування


Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен

Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен оголосив про створення нових сил «дуже високого ступеня готовності» у відповідь на дії Росії, які він охарактеризував як агресію та інтервенцію в Україну.

За даними газети New York Times, чисельність нових сил швидкого реагування складе близько чотирьох тисяч осіб, які будуть здатні до розгортання протягом 48 годин. Сили користуватимуться тиловою підтримкою країн Східної Європи, що межують з Росією, в яких також буде розміщене необхідне військове устаткування.

Очікується, що на майбутньому саміті в Уельсі НАТО схвалить оновлений графік військових навчань і розгортання військ, які повинні зміцнити віру в прихильність і відданість НАТО принципу колективної оборони і посилити можливості альянсу щодо стримування, пише газета.

«Ці сили можуть переміщатися без лишнього багажу, але наносити удари з усією міццю, якщо це буде потрібно», – заявив Расмуссен в бесіді з журналістами. Це будуть сили «дуже високого ступеня готовності, здатні до розгортання в дуже стислі терміни», додав він.

В структуру створюваних сил входитиме командний пункт, співробітники якого працюватимуть на ротаційній основі. Також передбачається, що військове спорядження, зокрема, боєприпаси, будуть заздалегідь розміщені в критичних районах, щоб солдатам не потрібно було брати їх з собою.

Створення сил настільки високої боєготовності означатиме, що «будь-який потенційний агресор буде знати, що навіть якщо вони почнуть замишляти атаку на члена НАТО, то зіткнутися не тільки з національною армією цього союзника, а й з військами НАТО», – заявив Расмуссен.

Посилаючись на представника НАТО, газета Wall Street Journal пише, що перші підрозділи нових сил, які спочатку будуть розгортатися тільки на території 28 країн НАТО, з’являться на місцях вже до Різдва.

За словами цього представника альянсу, створення сил є частиною Плану дій з підвищення боєготовності, який повинен зробити НАТО ще динамічнішим альянсом і посилити його видиму присутність у Східній Європі.

Деталі плану будуть представлені на саміті НАТО в Уельсі, який відбудеться на цьому тижні.

Расмуссен заявив, що саміт пройде в умовах зміненого світу. За його словами, НАТО повинно адаптуватися до російського сприйняття Європи як противника.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG