Спеціальні потреби

У Вільнюсі відкрився військовий центр НАТО


Вашингтон – У литовській столиці в четвер відбулося відкриття військового координаційного центру НАТО на тлі зростаючого занепокоєння країн Балтії з приводу розширення військової присутності Росії в регіоні, що поглиблюється подіями в Україні.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, який виступив разом з президентом Литви Далею Грібаускайте на церемонії відкриття, назвав створення нового об’єкту «великим кроком вперед до зміцнення солідарності, нарощування могутності й підвищення готовності».

Інтеграційний центр НАТО у Вільнюсі – одна з шести нових невеликих штаб-квартир альянсу, які обслуговують близько 40 співробітників. Аналогічні центри відкрилися недавно в Болгарії, Естонії, Латвії, Польщі та Румунії в рамках наймасштабнішого зміцнення колективної оборони альянсу з часів «холодної війни».

Литва, яка поряд з сусідніми Латвією та Естонією була окупована Радянським Союзом протягом майже п’яти десятиліть, з побоюванням сприймає агресію Москви в Україні і навіть опублікувала інструкцію для населення на випадок, якщо почнеться війна. У сили самооборони в рекордних кількостях записуються добровольці.

Грібаускайте привітала створення нових центрів у регіоні, заявивши, що це забезпечить «швидко та ефективне» пересування військ. «Крім того, це дає чіткий сигнал, що жодного з членів НАТО не залишать на самоті», – сказала литовський президент.

Хоча Москва не робить агресивних кроків у даному регіоні, вони стурбовані тим, що вона збільшує військову присутність у районі Калінінграда, на кордоні Литви і Польщі.

Торік альянс повідомив, що винищувачі НАТО здійснили понад 400 перехоплень російської авіації поблизу кордонів країн Балтії.

XS
SM
MD
LG