Спеціальні потреби

Екс-посол США в Україні прокоментував ідею Порошенка про кораблі НАТО в Азовському морі


Екс-посол США в Україні Стівен Пайфер вважає, що відправка американських військових кораблів в Азовське море зашкодила би Україні і могла би спровокувати конфлікт між НАТО та Росією.

Раніше президент України Петро Порошенко закликав НАТО відправити кораблі до Азовського моря.

"Німеччина - один з наших найближчих союзників, і ми сподіваємося, що країни НАТО зараз готові розмістити військові кораблі в Азовському морі, щоб допомогти Україні та забезпечити безпеку", - сказав пан Порошенко в інтерв'ю німецькому виданню Bild.

Дана ідея не отримала підтримки від колишнього посла США в Україні Стівена Пайфера.

Пайфер вважає, що відправка кораблів НАТО до Азовського моря могла би викликати конфлікт між Альянсом і Росією в умовах, коли географічне положення Росії є більш вигідним.

НАТО не має вдаватись до кроків для підриву легітимності цієї угоди

Також, за словами експерта, це порушить угоду між Росією і Україною, в якій є положення, згідно з яким кораблі третіх країн не можуть входити в води Азовського моря без дозволу як Росії, так і України.

«Я вважаю, що збереження цієї угоди і збереження її легітимності дуже важливе для України, тому що ця угода є основою для твердження України про те, що вона має право вільного входження в Азовське море. НАТО не має вдаватись до кроків для підриву легітимності цієї угоди», - підсумував Стівен Пайфер.

30-го листопада голова Гельсінської комісії висловив побажання, щоб Пентагон та Держдеп визначились із статусом Азовського моря.

За словами американського законодавця, відповідні дії уряду США матимуть важливі наслідки для свободи мореплавства у світовому масштабі.

"Очевидно, що Росія раз за разом порушує угоду від 2003-го року між Україною та Росією щодо мореплавства та спільного користування водами", - заявив Вікер.

Як відомо, статус Азовського моря був визначений Договором про співробітництво України і Росії в Азовському морі і Керченській протоці, від 2003-го року. Азовське море є внутрішнім морем для обох держав.

Дивіться також: Економічний клімат: як зміниться глобальна економіка під впливом екологічних змін

Економічний клімат: як зміниться глобальна економіка під впливом екологічних змін. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

XS
SM
MD
LG