Спеціальні потреби

Путін звільнить Савченко лише на прохання Меркель - адвокат


Звільнення Савченко можуть добитись лише світові лідери - адвокат. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Звільнення Савченко можуть добитись лише світові лідери - адвокат. Відео

Уся російська система правосуддя не змогла зломити Надію Савченко, і увесь суд над нею перетворився на ганьбу. Про це "Голосу Америки" заявив один із адвокатів українського пілота Ілля Новіков. Він також додав, що світові лідери повинні дотиснути Путіна, щоб той звільнив усіх українців.

"Якби вони вибрали когось іншого у них не вийшло б такої ганьби, як зараз. Їм дісталася Надія, вони самі цього захотіли. Це було їхнє рішення. Бачили очі, що купували. Вони купили її, і тепер змушені миритися з тим, що їм дісталась абсолютно залізна, абсолютно незламна людина, яку можна, напевно, заморити у в’язниці або можна спробувати заховати від усіх, але будь-яке з цих рішень буде бити по її катам, по її тюремникам, особисто по Путіна, набагато сильніше, ніж просто нарешті здатися і відпустити", - заявив Ілля Новіков.

Уся судова машина запрацювала на цю справу, але не зламала жінку

З моменту, як слідчі звинуватили Савченко у вбивстві російських журналістів, розповідає Новіков, уся судова машина запрацювала на цю справу, але не зламала жінку.

Зробивши у грудні 2014 року публічну заяву у справі Надії, Володимир Путін перетворився на людину, яка особисто вирішуватиме долю української полоненої, переконаний адвокат.

"Путіну поставили питання. Щойно він на нього відповів, з того моменту жоден російський чиновник, жоден російський суддя, прокурор, дипломат, будь-хто інший не сміє взяти на себе вирішення цієї ситуації. Система – і це точна інформація – витрачає півмільйона карбованців, щоб привезти Надію Савченко до суду та відвести назад. Ця справа має статус «слова і справи держави» - формули 17 століття, яка у Росії досі не застаріла. Єдиний шанс звільнити Надію та інших українців з російських в’язниць – тиснути конкретно на Путіна", - додав Новіков.

Якщо переговорники високого рівня доб’ються від Путіна особистої обіцянки , щодо певної дати, Надія та інші люди будуть звільнені

Звільнити Савченко можна лише за участі світових лідерів, переконаний адвокат.

"Якщо переговорники високого рівня доб’ються від Путіна особистої обіцянки , щодо певної дати, Надія та інші люди будуть звільнені. Конкретна фраза Путіна, сказана рівному йому за статусом переговорнику - чи Меркель, на яку ми покладаємо наші надії, чи Порошенко, за умови, що буде присутній якийсь зовнішній гарант цієї розмови Байден або Обама. Ця фраза стане ключем до остаточного вирішення питання Надії Савченко. Ми вкрай потребуємо, щоб така фраза від Путіна прозвучала в найближчі тижні", - відзначив Ілля Новіков.

Якщо цього не станеться, говорить Ілля Новіков, адвокати готуються до найгіршого. За його словами, Савченко планує оголосити сухе голодування у разі негативного вироку суду.

Вона вважає вкрай важливим не створити своїми діями враження, що вона довіряє російському суду та покладає на нього будь-які надії

Надія вважає за потрібне подавати приклад, як не здаватися і не залишатися пасивною перед обличчям свавілля, додає адвокат.

"Надія Савченко не буде подавати апеляцію, хоча ми радили їй протилежне. Вона вважає вкрай важливим не створити своїми діями враження, що вона довіряє російському суду та покладає на нього будь-які надії. В Росії немає суду, принаймні у її справі. Це не відмова від апеляції, оскільки вона погоджується зі своїм вироком. Це плювок в обличчя суду. Ось ваш вирок – заберіть його!"

Ілля Новіков сподівається, на вплив уряду США, і закликає американських законодавців накласти санкції на людей відповідальних за утримання Надії Савченко.

Дивіться також: Керрі конкретно відповів на слова про "безвідповідальність" Обами щодо України. Відео

Керрі конкретно відповів на слова про "безвідповідальність" Обами щодо України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG