Спеціальні потреби

Південна Корея і Японія проти запуску ракети Північною Кореєю


Запуск ракети Північною Кореєю

Японія і Південна Корея підтримали в середу вимогу Сполучених Штатів, щоб Північна Корея скасувала плани про запуск ракети в космос. Вони вважають, що такий запуск порушив би резолюції ООН про заборону балістичних ракет і виготовлення ядерної зброї.

У вівторок ввечері Північна Корея повідомила ООН про плани запуску, як сказано, «супутника спостереження Землі» між 8 і 25 лютого.

Пхеньян твердить, що в нього суверенне право розвивати космічну програму, здійснюючи запуски ракет, однак прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе та інші союзники США осудили програму як ворожі наміри з метою обійти міжнародні обмеження. Південна Корея остерегла КНДР, що її чекають серйозні наслідки, якщо вона здійснить запуск.

У середу Китай висловив серйозне занепокоєння з приводу повідомлень про планований запуск ракети. Представник Міністерства закордонних справ Лю Кан заявив, що Пекін закликав Пхеньян до стриманості.

Сполучені Штати та їх союзники вже чинять тиск на неохочий Пекін підтримати жорсткі санкції ООН у відповідь не недавнє ядерне випробування Північною Кореєю. Вважається, що немає багато можливостей, щоб змусити уряд Кім Чен Ина змінити поведінку.

Експерти вважають, що планований запуск ракети – це частина поточної програми розвитку міжконтинентальних ядерних ракет, які могли б загрожувати континентальній частині США.

Дивіться також: Рак можна перетворити на хронічну хворобу - американські дослідники

Рак можна перетворити на хронічну хворобу - американські дослідники. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:15 0:00

XS
SM
MD
LG