Спеціальні потреби

ОБСЄ: "Росіяни мають 39 спостерігачів в місії в Україні"


Александр Хуг
Александр Хуг

ОБСЄ дуже уважно ставиться до того, щоб інформація в звітах спостерігачів була об'єктивною.

Про це заявив Александр Хуг, перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, виступаючи на брифінгу Гельсінської комісії, присвяченому темі "Україна: звіти з передової".

Загалом, 40 країн направляють спостерігачів до місії ОБСЄ в Україні, відзначив Хуг. 50-60% спостерігачів походить з країн ЄС. Найбільший контингент спостерігачів з однієї країни - це контингент США, який загалом становить 66 представників. Наразі, Росія має контингент – 39 спостерігачів в місії, повідомив Хуг.

"Спостережні патрулі складаються з представників різних країн, - наголосив Хуг. - Після проведення патрулювання, всі члени спостережного патруля мають узгодити свій звіт. Ці патрулі складаються з 6-8 учасників – різних за національністю та походженням".

Загальна площа неконтрольованої урядом території складає близько 20 000 кв. км "Це – близько половини території моєї країни – Швейцарії"
Александр Хуг

Патрулювання є масштабним завданням, адже контактна лінія, яка відокремлює контрольовану урядом від неконтрольованої території надзвичайно довга - і становить близько 500 кілометрів, наголосив Хуг.

Неконтрольований урядом міжнародний кордон України, що простягається на 400 км, а також близько 70 км узбережжя, яке не контролюється з Києва.

Загальна площа неконтрольованої урядом території складає близько 20 тисяч кв. км "Це – близько половини території моєї країни – Швейцарії".

"Існують села вздовж контактної лінії, які переживають вже четверту зиму без опалення, в деяких немає електроенергії, що робить життя дуже складним", - заявив Хуг. "Ці люди благають про припинення вогню, щоб відремонтувати інфраструктуру". Навіть дві години без вогню дозволять відремонтувати з’єднання до газопостачання, електроенергії, сказав Хуг.

Ми бачимо тільки верхівку айсберга – ви можете тільки уявити собі напруження, яке існує в регіонах, де немає наших вух та очей
Александр Хуг

"На жаль, більшість протистояння відбувається в заселених районах, або поблизу забудов" і це дуже ускладнює можливість постачання гуманітарної допомоги, зазначив представник ОБСЄ.

Він також відзначив складнощі в доступі спостерігачів ОБСЄ. "Ми бачимо тільки верхівку айсберга – ви можете тільки уявити собі напруження, яке існує в регіонах, де немає наших вух та очей", - наголосив він.

Відповідаючи на запитання про наступні кроки з врегулювання конфлікту, Хуг наголосив: "якщо буде втілено навіть мінімальні вимоги – припинення вогню, виведення важкого озброєння, це відкриє можливості для подальших дій. "Наразі, проблема не у відсутності спостереження, а у невиконанні Мінських домовленостей", - зауважив промовець.

Дивіться також: Склала присягу нова група добровольців Корпусу миру США

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG