Спеціальні потреби

Місія МВФ у Києві – перше випробування для уряду Гройсмана


Рон ван Руден, керівник місії МВФ в Україні
Рон ван Руден, керівник місії МВФ в Україні

Уряд Гройсмана виконав одну з найважливіших вимог МВФ – провів через парламент законодавство, що передбачає підвищення тарифів на газ майже удвічі.

В Україні почала роботу місія Міжнародного валютного фонду. Представники одного з найбільших українських донорів до 18 травня мають намір перевірити, як новостворений український уряд продовжує програму реформ, започатковану попереднім Кабміном.

Очолює місію Рон ван Руден.

У березні минулого року МВФ погодив програму, що передбачає надання Україні кредиту 17.5 мільярдів доларів за умови проведення реформ. Цей план передбачав перший транш у сумі 5 мільярдів, а далі – кожні три місяці – по 1.7 мільярда доларів.

Утім після перших двох траншів загальним розміром 6.7 мільярда доларів МВФ призупинив виплати через кризу в уряді Яценюка.

У Міжнародному валютному фонді неодноразово висловлювали стурбованість з приводу повільних темпів обіцяних реформ в Україні. Більше того, у МВФ користувалась довірою нині звільнена з посади колишня міністр фінансів Наталія Яресько. Її наступник на цій посаді Олександр Данилюк – майже невідома фігура для фінансистів за межами України.

Минулого місяця уряд новообраного прем’єра Гройсмана виконав одну з найважливіших вимог МВФ – провів через парламент законодавство, що передбачає підвищення тарифів на газ майже удвічі.

За даними МВФ, цей непопулярний крок був необхідний, щоб змінити радянську традицію субсидування на ринку енергетики та підняти ціни до рівня ринкових.

Напередодні візиту в Україну в МВФ повідомили, що «місія продовжуватиме дискусії про співпрацю з українською владою», утім в цій заяві не було натяку на можливе продовження програми кредитування.

Раніше заступник прем’єр-міністра України Степан Кубів заявляв, що український уряд сподівається отримати наступний транш кредиту у червні.

Дивіться також: На важкий борг гроші Заходу перетворяться лише якщо влада України їх розкраде

На важкий борг гроші Заходу перетворяться лише якщо влада України їх розкраде - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG