Спеціальні потреби

Представник МВФ розповів, коли Україна отримає новий транш кредиту


Жером Ваше, голова представництва МВФ в Україні

Подовжуються дискусії про плани України в боротьбі з корупцією, реформування пенсійної системи, удосконалення системи державних фінансів - Ваше.

Для наступного траншу кредиту МВФ має бути впевнений, що програма реформ в Україні продовжуватиметься. Про це сказав голова представництва МВФ в Україні Жером Ваше під час прес-конференції у Києві.

За його словами, сторони продовжують дискусії щодо планів України в боротьбі з корупцією, реформування пенсійної системи, удосконалення системи державних фінансів. При цьому, зазначив пан Ваше, рада директорів МВФ хоче бути впевнена, що Київ буде дотримуватися своїх зобов'язань.

За його словами, робота над меморандумом продовжується. «Для нас важливо мати ясність, щодо ця політика буде реалізована», - заявив постійний представник МВФ в Україні.

Щоб отримати черговий транш кредиту МВФ в розмірі 1,7 мільярда доларів, український уряд на чолі з Арсенієм Яценюком має узгодити з МВФ конкретні зобов'язання Києва щодо проведення реформ. Ці кошти мали надійти в Україну ще в лютому, утім через відставку міністра економіки Абромавичуса та кризу в уряді МВФ призупинив виконання програми.

Міністр фінансів України Наталія Яресько на цій же прес-конференції заявила, навіть якщо Україна та Міжнародний валютний фонд підпишуть новий меморандум у березні, Києву все одно доведеться чекати принаймні до квітня, поки рада директорів МВФ збереться на спеціальне засідання, щоб дати добро для виділення чергового траншу.

«Меморандум – це живий документ, - сказала Яресько. – МВФ має знати, хто залишиться в уряді. Як позичальник, ти маєш знати, з ким підписуєш папери. МВФ хоче впевненості, що програма реформ буде втілена».

Водночас Яресько заявила, спекуляції на тему її прем’єрства лише посилюють політичну кризу в Україні. «Я думаю, це не потрібно жодному з нас зараз - займатися спекуляціями», - сказала міністр фінансів.

«Я думаю, спекуляції – це те, що посилює кризу до якогось рівня. Я б краще зосередилась на реальності», - додала Яресько.

Дивіться також: Український баскетболіст Олексій Лень - один з найперспективніших баскетболістів у США.

Єдиний українець в НБА показав, як живе. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:17 0:00

XS
SM
MD
LG