Спеціальні потреби

Плани Маска зробити Twitter прибутковим наштовхуються на критику, перепони


Ілюстрація. REUTERS/Dado Ruvic
Ілюстрація. REUTERS/Dado Ruvic

Ілон Маск планує збільшити прибутковість соцмережі, яку він придбав за 44 мільярди доларів минулого місяця, після того, як суд в американському штаті Делавер не дозволив Маску змінити умови угоди.

Практично одразу після придбання компанії Маск звільнив її керівництво, а також прибрав компанію з біржових котувань, що зменшує вимоги до звітності.

Однак, низка планів Маска наштовхнулась на перепони. Зокрема, масштабні звільнення, які, за повідомленнями ЗМІ, мають охопити 3 700 працівників, вже викликали судовий позов. В четвер, повідомляють ЗМІ, з посиланням на співробітників Twitter, Маск розіслав електронне повідомлення, в якому попередив, що в п'ятницю почнуться масштабні скорочення штатів.

Декілька колишніх працівників оскаржили своє звільнення в суді, вказуючи, що їх не попередили про звільнення завчасно, як цього вимагає закон. Першим про позов, поданий від імені п'яти колишніх співробітників компанії, повідомив Bloomberg. The Guardian пише, що закон вимагає попередити працівників за 60 днів перед масовим скороченням штату.

Також Маск запровадив плату за блакитну позначку верифікації - 8 доларів на місяць. Раніше відомий американський письменник Стівен Кінг розкритикував Маска за намір стягувати плату за таку позначку, припустивши у твіті, що компанія має натомість сплачувати йому за присутність в соцмережі.

Маск відповів: "Twitter не може покладатись лише на рекламодавців" і запропонував зменшити плату з пропонованих 20 до 8 доларів.

Введення плати Маск представив як звільнення Twitter від "системи панів і селян". "Влада народу! Блакитна позначка за 8 доларів на місяць", - твітує мільярдер.

Як і передбачалось, Кінг скептично висловився щодо керівництва Маском соцмережі, протиставивши це "візіонерському підходу" до Tesla, компанії Маска, що випускає електромобілі.

Серед відомих критиків новації - конгресвумен від Демократичної партії США Олександра Оказіо-Кортез. Вона звинуватила Маска в спробах видати підписку за свободу слова. "Lmao, мільярдер справді намагається продати людям ідею, що "свобода слова" - це насправді підписка за 8 доларів на місяць", - твітує конгресвумен.

"Вдячний за вашу реакцію, - відповів Маск на твіт конгресвумен. - Тепер платіть 8 доларів".

Тим, хто має позначку верифікації, буде запропоновано підписатись на Twitter Blue - платний сервіс компанії. Сервіс також включатиме пріоритетне поширення дописів підписника, кажуть в компанії.

Маск також вказав підлеглим скоротити витрати на мільярд доларів, навіть, якщо це означатиме зменшення спроможностей системи обробляти дані в часи пікових навантажень, повідомили в Reuters.

В статті використано інформацію Reuters, The Guardian.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG