Спеціальні потреби

Мердок намагається врятувати свою медіа-імперію та родинну репутацію


У Лондоні тривають слухання у справі медіа-магната Руперта Мердока. У вівторок власник медіа-імперії та його син ще раз публічно вибачились за протизаконні дії журналістів таблоїда «News of the World».

Під час зустрічі з британським парламентським комітетом 80-річний Руперт Мердок та його син робили відчайдушні зусилля врятувати свою медіа-імперію та репутацію сім’ї. Однак, з кожним днем виправити ситуацію стає дедалі важче. Оприлюднений у середу звіт свідчить, що газета свідомо намагалася заблокувати слідство і давала хабарі британській поліції. Обурені скандалом британці вимагають відставки прем’єра.

У середу Дейвид Камерон виступив на екстреному засіданні британського парламенту:

«Люди хочуть, щоб ми зупинили цю протизаконну практику і переконались, що поліція працює ефективно і незалежно. Як також те, що існують здорові відносини між політиками і власниками медіа».

Тим часом глава медіа-династії запевняє, що не знав про прослуховування телефонів, яке здійснювали журналісти таблоїда, і про ймовірний підкуп політиків та поліцейських.

«Люди, яким я довіряв, зрадили компанію та мене і вони мають за це відповісти. Думаю, що саме я повинен з цим розібратись», – зазначив Рупер Мердок.

Однак спроба вийти сухим із води тільки ще більше роздратувала громадськість. Під час слухань у вівторок на нього накинувся чоловік із тарілкою з кремом для гоління і злісним вигуком «ти – жадібний мільярдер». Нападника зупинила присутня у залі 42-річна дружина Мердока – Венді Денґ. Зловмисника, який назвав себе гумористом, заарештувала поліція, однак британське суспільство залишається обуреним.

Не мають особливих симпатій до Руперта Мердока і за океаном. Американці уважно стежать за розвитком скандалу і вважають, що Мердок має відповісти за порушення закону.

«Це огидно. Думаєш, якщо ти багатий і владний медіа-магнат, то тобі всі зійде з рук? Думаєш, що можна купити доступ до голосових повідомлень, поліції, переступити через закони», – обурюється мешканець Нью-Йорка.

Однак, дехто з перехожих виправдовує мільярдера:

«Принизливо, коли медіа вдаються до таких кроків, щоб отримати сенсаційні історії, але він вибачився. Зрештою, людей, які на нього працювали, не можливо контролювати цілодобово».

Про часткове відновлення довіри свідчить і зріст вартості акцій медіакорпорації Мердрока. Після стрімкого падіння у кінці червня, у вівторок ціна акцій зросла на 82 центи. Річні прибутки корпорації Руперта Мердока становлять 33 мільярди доларів. Чи вдасться медіа-магнату не втратити своє багатство та втриматись на вершині слави, покаже час та результати слідства.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG