Спеціальні потреби

Кандидатом у президенти США ймовірно стане мормон


Лідер перегонів серед республіканців Мітт Ромні веде у соціологічних опитуваннях по всій країні. Здається, що інші кандидати мають мало шансів скласти йому реальну конкуренцію. Утім, аналітики кажуть, що «Ахіллесовою п’ятою» Ромні, яка може відвернути від нього багатьох виборців, є … його релігія. Ромні є мормоном. Щодо цієї церкви, яка офіційно називається Церква Ісуса Христа останніх днів, у багатьох американців існують упередження та навіть відверто неправильні уявлення, як наприклад, те, що адепти цієї релігії мають полігамні родини.

Родина Куків, на перший погляд, нічим не відрізняється від звичайної американської родини. Але Дейв та Андреа належать до церкви, яка, як вважається, є однією з найбільш погано зрозумілих в Америці. Вони – мормони.

Дейв Кук каже:

«Деякі люди знають багато про нашу церкву. Інші люди знають дуже мало. Існує чимало упереджень».

Мормони становлять менше двох відсотків американського населення та більшість із них проживає в штаті Юта. Але останнім часом вони здобули чимало уваги. Два учасники республіканських президентських перегонів – мормони. Це – лідер змагань Мітт Ромні та Джон Гантсмен, який прийшов третім у праймеріз в Нью-Гемпширі. А на Бродвеї було поставлено популярне шоу про мормонів.

Ґреґ Сміт, який провів перше широке соціологічне дослідження віруючих цієї релігії, говорить:

«Ця група в багатьох аспектах процвітає. Вони також бачать, що сприйняття їхньої релігії покращується серед широких верств американців».

Але деякі мормони кажуть, що люди все ще мають про них хибні уявлення.

Ґреґ Сміт продовжує:

«Багато мормонів кажуть, що проти них в США існує дискримінація. Дві третини з них переконані, що їх не сприймають як частину звичайного американського суспільства».

Церква Ісуса Христа останніх днів була заснована в 19-му столітті. Мормонський пророк Джозеф Сміт був вбитий у 1844-му році, а віруючі його церкви зазнали гонінь.

Минулого року техаський священик поставив під сумнів віру Мітта Ромні, демонструючи переконання багатьох протестантів, що мормони не є християнами.


Кук каже, що це – неправда, і мормонів такі слова дуже ображають. Він сподівається, що Ромні стане президентом і принесе США велику користь:

«Ми дуже патріотичні. Ми віримо, Бог надихнув батьків-засновників США заснувати цю країну».

Опитування показало, що більшість мормонів – консервативні республіканці. Вони вірять у те, що жінка має займатися виключно домом та дітьми. Але в родині Куків Дейв так само не ухиляється від батьківських обов’язків.

У той же час, мормони – всупереч уявленням багатьох – не практикують полігамних родин. Багатоженство було поширено у ранні часи існування цієї релігії, а зараз залишилося лише серед фундаменталістських мормонських сект, які не підпорядковуються Церкві Ісуса Христа останніх днів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG