Спеціальні потреби

Ордер на арешт Путіна видав Міжнародний кримінальний суд


Суд в Гаазі видів ордер, в якому Путіна звинувачують у воєнному злочині примусової депортації дітей
Суд в Гаазі видів ордер, в якому Путіна звинувачують у воєнному злочині примусової депортації дітей

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського президента Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Ордери, видані судом в Гаазі звинувачують Путіна у воєнному злочині примусової депортації населення (дітей) з окупованих територій України до Російської Федерації.

"Є обґрунтовані підстави вважати, що кожен із підозрюваних несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення та незаконного переведення населення з окупованих територій України до Російської Федерації, щодо українських дітей", - йдеться в ордері.

Деталі звинувачень не оприлюднюються, "щоб захистити жертви та свідків та забезпечити захист розслідування", пояснили в МКС, але оголосили, що вирішили оприлюднити сам факт наявності ордерів, імена підозрюваних та злочини за які видано ордери, адже порушення тривають і розголос може допомогти запобігти наступним подібним злочинам.

Як повідомляв Голос Америки, згідно з даними порталу "Діти війни", від початку повномасштабного вторгнення Росія вивезла з України мінімум 16221 дитину. Лабораторія гуманітарних досліджень Єльського університету, дослідники якої працювали над звітом щодо вивезених дітей, встановили, що Росія забрала щонайменше 6000 дітей з України до мережі закладів із "перевиховання" та усиновлення на території Криму та Росії. Справжня ж кількість таких дітей, ймовірно, значно більше, кажуть вони.

Як писав «Голос Америки», прокурор МКС Карім Хан на початку березня особисто оглянув на Київщині місця влучання російських ракет та безпілотників у об'єкти цивільної інфраструктури.

Він також відвідав дитячий будинок на звільненому півдні України, а його офіс опублікував фотографію, де Хан стоїть серед порожніх ліжечок.

«Не можна ставитися до дітей як до воєнної здобичі», – сказав він у заяві після свого візиту. Хан публічно заявив, що незаконне переміщення дітей до Росії або на окуповані частини України є пріоритетом для його слідчих.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

XS
SM
MD
LG