Спеціальні потреби

Китайський міністр оборони почав візит у Мінськ на тлі закликів Заходу до Пекіна тиснути на Кремль


Міністр оборони Китаю Лі Шанфу зустрінеться в Мінську з президентом Лукашенком і керівництвом Міністерства оборони Білорусі
Міністр оборони Китаю Лі Шанфу зустрінеться в Мінську з президентом Лукашенком і керівництвом Міністерства оборони Білорусі

Міністр оборони Китаю Лі Шанфу перебуває у Мінську 16-18 серпня, де він вже зустрівся із своїм білоруським колегою Віктором Хрєніним для обговорення «двосторонньої військової співпраці у сферах взаємного інтересу», повідомляє Білоруське Телеграфне Агентство.

Візит до Білорусі відбувається після того, як китайський міністр відвідав Росію. Виступаючи на Московській конференції з міжнародної безпеки 15 серпня, він, зокрема, застеріг США і захід від «гри з вогнем» і спроб «використати Тайвань для стримування Китаю», повідомляє CNN.

Такий візит підтримки на тлі міжнародних санкцій і поглиблення ізоляції Росії та Білорусі має показати незмінність близьких зв’язків Китаю з Росією і підкреслити глибину військової співпраці. «Друзі без обмежень» Китай і Росія і надалі продовжать узгоджувати свою політику у спробах протистояти очолюваному США і заходом ліберально-демократичному світовому порядку, хоч це і веде до неабияких економічних та репутаційних витрат, зауважує AP.

Як повідомляв Голос Америки, для Лі, який перебуває під санкціями США з 2018 року за співпрацю з російськими виробниками зброї, це вже другий візит до Росії з часу його призначення на посаду у березні 2023 року, і перший візит до Білорусі.

Путін не слухає європейських лідерів, але явно слухає Китай. Тому я планую переконувати, що Китай повинен говорити [більш рішуче]
Ларс Локке Расмуссен, міністр закордонних справ Данії

Візит китайського міністра відбувається на тлі нових закликів з боку західних лідерів до Пекіна зайняти більш тверду позицію щодо Росії у питанні війни проти України.

Зокрема, міністр закордонних справ Данії Ларс Локке Расмуссен заявив у середу у Шанхаї агентству Reuters: «Путін не слухає європейських лідерів, але явно слухає Китай. Тому я планую переконувати, що Китай повинен говорити [рішучіше]».

Китай офіційно займає нейтральну позицію щодо війни Росії проти України, і, як повідомляв раніше Голос Америки, деякі аналітики вважають це «великим досягненням української дипломатії».

Безпосередню участь китайських представників у конференції в Саудівській Аравії для обговорення українського плану миру також було позитивно оцінено в Україні і на Заході. Зокрема, як повідомляв Голос Америки, професор Стенфордського університету Майкл Макфол вважає збереження нейтральності Китаю великим досягненням української дипломатії.

Водночас Китай неодноразово заявляв, що дії західних країн сприяють подовженню конфлікту в Україні, повторюючи таким чином російську риторику.

При цьому Сполучені Штати від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну закликали Китай засудити війну, а також усіляко застерігали від прямої підтримки Росії.

Як пише CNN, аналітики вважають, що Китай ретельно вивчає реакцію заходу на війну Росії проти України з метою зрозуміти можливу відповідь західних країн на будь-яке потенційне майбутнє вторгнення на Тайвань, який Китай відкрито вважає своєю провінцією, формально відкидаючи незалежність острова.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG