Спеціальні потреби

У Каліфорнії пропонують збільшити мінімальну зарплату до 15 доларів за годину


Каліфорнія є чимось на зразок лабораторії для решти Сполучених Штатів. Соціальні та економічні ініціативи, які там започатковуються, дуже часто поширюються на інші штати. Зараз у парламенті Каліфорнії, у місті Сакраменто, розглядається законопроект, згідно з яким мінімальна заробітна платня буде індексуватися до рівня інфляції. Законопроект вже був схвалений комітетом з питань праці нижньої палати парламенту – Асамблею.

Крішон Спенсер взяв відпускні, щоб відвідати своїх друзів у Сакраменто. Офіціант з Сан-Франциско працює на двох роботах. Він каже, що прожити навіть на дві мінімальні зарплати – дуже важко:

«Майже все йде на оренду. А ще залишаються виплати за електроенергію, воду, щоденні витрати, їжу, пальне».

Працівники закладів харчування, продавці в крамницях, мийники машин – усі працюють за мінімальну зарплату. Комітет з питань праці Асамблеї Каліфорнії підтримав законопроект, згідно з яким розмір мінімальної зарплати щороку має індексуватися до рівня інфляції в штаті.

Депутат Асамблеї Луїс Алехо вважає, що таким чином буде зменшено розрив в доходах між бідними та багатими. За останні 30 років, кажуть дослідники, цей розрив досяг небаченого розміру:

«Тут у Сакраменто ми говоримо по податкові пільги та іншу допомогу бізнесу. Давайте балансувати це з допомогою працівникам та їхнім родинам у Каліфорнії. Їм теж за цієї економіки не легко».

Хоча міста штату можуть самі піднімати мінімальну заробітну платню, останній раз на рівні штату це було зроблено лише чотири роки тому. Каліфорнійський бізнесмен Том Бенсон говорить, що індексація зарплати до рівня інфляції рівноцінна вбивству робочих місць. Адже роботодавці не можуть передбачати інфляцію, а отже і витрати на робочу силу. Чимало працівників в його автобізнесі працюють за мінімальну зарплату:

«Заробітна платня – найбільша стаття витрат. Якщо ти не знаєш у скільки вона тобі обійдеться, то ти або збанкрутуєш, або будеш змушений звільняти працівників».

Але для Чрішуна та мільйонів інших працівників у Каліфорнії індексація зарплати до рівня інфляції буде суттєвою допомогою:

«Ми зможемо робити хоч якісь заощадження, замість того, щоб виживати від зарплати до зарплати. Якщо зростає ціна на пальне, а я все ще працюю за мінімальну зарплату, то я у великій халепі».

Десять американських штатів вже індексують мінімальну зарплату до рівня інфляції. Каліфорнійська конференція католиків підрахувала, що мінімальна зарплата має дорівнювати щонайменше 15 доларам за годину для того, щоб прогодувати та підтримувати скромні стандарти життя для одного дорослого.

XS
SM
MD
LG