Спеціальні потреби

Майкл Макфол залишає Росію


Майкл Макфол
Майкл Макфол
Посол США в Росії Майкл Макфол у вівторок оголосив, що відразу після Олімпійських ігор у Сочі він залишить свою посаду і роботу в адміністрації президента Барака Обами.

Макфол є архітектором політики «перезавантаження» між Росією і США в 2008-2012 роках, спрямованої на поліпшення відносин між двома країнами. Однак за час його дворічного перебування в Москві і на тлі напруження у двосторонніх відносинах він зіткнувся з критикою з боку російських офіційних осіб.

Пояснюючи своє рішення, Макфол назвав бажання проводити більше часу з сім'єю в своєму будинку в Каліфорнії, а також роботою в Стенфордському університеті, де він викладав до переїзду в Вашингтон в 2009 році, як причини відходу зі своєї посади.

«Після понад 5 років роботи в адміністрації Обами настав час повернутися додому, - написав Макфол у своєму блозі. - Я покину Росію неохоче. Я люблю цю роботу».

Його приїзд до Росії був затьмарений анти-американської риторикою, використовуваною Володимиром Путіним у своїй передвиборчій кампанії в 2012 році, коли Вашингтон часто звинувачували в організації анти-урядових протестів.

У перший тиждень на своїй посаді в якості посла США Майкл Макфол провів зустріч з громадськими активістами і лідерами опозиції, що викликало хвилю критики, особливо з боку російських ЗМІ, які часто звинувачували його у спробі спровокувати революцію.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG