Спеціальні потреби

Посол США в Україні хоче зустрітися з Юлією Тимошенко


Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт
Посол Сполучених Штатів в Україні Джеффрі Пайєтт хотів би зустрітися з ув'язненим колишнім прем'єр-міністром Юлією Тимошенко. Про це Джеффрі Пайєтт заявив в інтерв'ю, яке 26 серпня було опубліковане на Інтернет-сайті телеканалу «Україна».

«Звичайно, я хотів би зробити те, що вже робив посол Теффт (попередній посол США в Україні - ред.), який разом з європейським колегою їздив до Харкова та зміг зустрітися з Юлією Тимошенко. Я зацікавлений вчинити так само, зокрема, щоб почути її погляди на європейський вибір України, її погляди на українську демократію», - каже посол Джеффрі Пайєтт.

Екс-прем'єр Юлію Тимошенко засуджено до семирічного покаранню за перевищення повноважень під час підписання «газової угоди» з Росією у січні 2009 року.
Я зацікавлений почути її погляди на європейський вибір України, її погляди на українську демократію
Джеффрі Пайєтт

Джеффрі Пайетт вважає, що коли розмова йде про «справу Тимошенко», важливо розуміти, що мова йде про порушення прав людини.

«Йдеться про питання вибіркового переслідування. Це для Сполучених Штатів не питання особи, а питання принципу. Мова йде про те, що колишнього главу уряду переслідують у правовій площині за дії, вчинені в офіційній якості. Це не про особистість - це про принцип. Ця проблема викликає глибоку стурбованість з боку Сполучених Штатів. У Конгресі, а також у Європі - не тільки серед європейських урядів, а й у Європейському суді з прав людини, який раніше цього року визначив, що затримання Тимошенко було незаконним і безпідставним», - сказав Джеффрі Пайєтт в інтерв'ю телеканалу «Україна».

Він відмовився «давати рецепти» щодо виправлення даної ситуації, але висловив надію на те, що уряд України «проявить мудрість, і, працюючи з Коксом і Кваснєвським, знайде спосіб вирішити цю проблему».

Відео - найголовніше

Вибори в Польщі: якими є настрої виборців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:36 0:00
XS
SM
MD
LG