Спеціальні потреби

Адвокати підозрюваного щодо МН17 росіянина не знають, хто їм платить


Сабін тен Дошхат і Будевейн ван Ейк, адвокати підозрюваного росіянина Олега Пулатова на суді в Нідерландах 9 березня 2020 року
Сабін тен Дошхат і Будевейн ван Ейк, адвокати підозрюваного росіянина Олега Пулатова на суді в Нідерландах 9 березня 2020 року

Нідерландські адвокати, які представляють одного з чотирьох підозрюваних на суді щодо збиття авіалайнера рейсу МН17, кажуть, що вони не знають, хто саме вносить кошти у фінансування захисту, але стверджують, що їхня адвокатська робота потрібна для підвищення легітимної ваги процесу.

У перший день слухань в судовому комплексі Схіпгол 9 березня, як і очікували, не з’явився жоден з чотирьох підозрюваних, яким нідерландська прокуратура офіційно висунула обвинувачення на підставі розслідування Об’єднаної слідчої групи та Служби безпеки цивільної авіації Нідерландів.

Для юридичної допомоги нашому клієнтові створено фонд. Це російська фундація створена в Росії.
Адвокати підозрюваного Пулатова

Обвинувачених у причетності до збиття малайзійського авіалайнера і загибелі 298 людей на борту судять заочно.

Але було підтверджено, що один з підозрюваних, громадянин Росії Олег Пулатов, виявив бажання, щоб його інтереси на суді представляли адвокати.

Інші обвинувачені: двоє росіян - Ігор Ґіркін і Сергій Дубінскій, а також громадянин України Леонід Харченко проігнорували офіційні виклики, і суд постановив, що вони таким чином відмовилися від права на захист.

Захисники, які представлятимуть інтереси Пулатова, повідомили, що не знають, звідки надійшли кошти у російський фонд, з якого фінансується захист підозрюваного, але заявили, що в цьому немає нічого надзвичайного.

За словами адвоката Будевейна ван Ейка, якого цитує нідерландський телемовник NOS, «для юридичної допомоги нашому клієнтові створено фонд. Це російська фундація створена в Росії».

Його колега, Сабін тен Дошхат, також сказала з цього приводу: «Ми про це будемо чути, але це не головний наш пріоритет. Створення фонду, куди можуть вносити кошти у великих міжнародних процесах, не є чимось незвичайним».

«Ми також - звичайні люди, які дуже сумують через те, що сталося. Але у якості правників нам часто доводиться працювати зі справами, які мають дуже серйозні наслідки. Наша робота полягає у тому, щоб захищати особу підозрювану у скоєнні таких поганих вчинків», - заявили адвокати.

Сабін тен Дошхат також наголосила, що робота адвокатів зміцнює легітимність судового процесу і додала, що «родичі (жертв) також дали зрозуміти, що вони оцінюють факт забезпечення захисту».

Адвокати визнали, що ще не знають точно, на чому саме зосередяться у захисті, але в перший день на суді 9 березня вони повідомили, що Олег Пулатов повністю відкидає свою причетність до збиття малайзійського авіалайнера рейсу МН17.

Раніше у відкритих коментарях Пулатов підтвердив, що у день падіння літака 17 липня 2014 року він перебував на території Донецької області в Україні і був на місці трагедії.

З вуст адвокатів також пролунав заклик, щоб суд знову розглянув закиди в бік України стосовно того, що українські державні служби не закрили для цивільного авіатранспорту свій повітряний простір над зоною боїв над Донеччиною, де в той період керовані Росією сили збили кілька українських військових літаків.

Нідерландська прокуратура раніше відкинула пропозиції висунути обвинувачення проти України у справі забезпечення безпеки міжнародних цивільних польотів над її територією.

Прокурори наголосили, що ті застереження щодо ролі України не мають впливу на те, що вони називають провиною чотирьох підозрюваних, яким висунуто обвинувачення.

Представники нідерландського судочинства також підкреслюють, що слідство у справі збиття літака МН17 триває, і додаткові обвинувачення можуть бути додані до поточного процесу, або стати предметом розгляду можливих додаткових судових процесів пов’язаних і загибеллю авіалайнера.

Четверо підозрюваних:

2019 року нідерландська прокуратура висунула обвинувачення трьом громадянам Росії і одному громадянинові України.

Росіяни: Ігор Ґіркін, Олег Пулатов і Сергій Дубінскій, а також громадянин України Леонід Харченко влітку 2014 року були на провідних позиціях у так званій "Донецькій народній республіці".

Ґіркін служив у російській службі розвідки ФСБ, а Дубінскій і Пулатов - у структурах військової розвідки Міністерства оборони Росії ГРУ.

Ґіркін поділяє погляди войовничого російського націоналізму і, згідно до повідомлень, мріє про відродження російської імперії. В ті дні він називав себе міністром оборони "ДНР".

Пулатов, Дубінскій та Харченко називали себе членами військової розвідки підтримуваних Росією формувань на сході України.

Слідчі та прокуратура звинувачують тих чотирьох осіб не у тому, що вони особисто запустили ракету, а втому, що їхні дії вилилися у злочин і спричинили загибель людей.

Дивіться також: Суд у справі MH17. Як пройшов перший день судового процесу

Суд у справі MH17. Як пройшов перший день судового процесу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG