Спеціальні потреби

MH17 – початок суду в Нідерландах


Судді на першому засіданні процесу у справі збитого авіалайнера рейсу МН17. 9/03/2020
Судді на першому засіданні процесу у справі збитого авіалайнера рейсу МН17. 9/03/2020

В Нідерландах 9 березня почався суд у справі малайзійського авіалайнера рейсу MH17 збитого над східною Україною п'ять років тому в розпал війни на Донбасі.

В Нідерландах завершився перший день судового засідання у справі MH17. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

Боїнг 777 летів 17 липня 2014 року з Амстердама в Нідерландах до Куала Лумпура в Малайзії – всі 298 людей в ньому загинули.

Ознаки тісних зав’язків між лідерами ДНР та посадовцями російського уряду порушують питання про їхню можливу причетність до застосування установки Бук, якою 17 липня 2014 року був збитий літак MH17.
Об'єднана слідча група

Перший етап судового процесу згідно з оголошеним розкладом має тривати до 27 березня з тижневою перервою посередині.

Початкові засідання будуть присвячені переважно процедурним питанням і сам процес, як перебачають, ймовірно розтягнеться на місяці, а то й довше

Міжнародне слідство, очолюване Нідерландами, дійшло висновку, що літак вразила ракета російського виробництва, яка була запущена з установкии Бук із території, контрольованої підтримуваними Росією збройними формуваннями на сході України.

П’ять держав, які співпрацювали в Об’єднаній слідчій групі: Нідерланди, Малайзія, Австралія, Бельгія та Україна погодилися, щоб суд відбувався у Нідерландах, звідки походить найбільша кількість жертв у літаку - 193.

2019 року нідерландська прокуратура висунула обвинувачення трьом громадянам Росії і одному громадянинові України та оголосила, що їх судитимуть за причетність до збиття літака.

Росіяни: Ігор Ґіркін, Олег Пулатов і Сергій Дубінскій, а також громадянин України Леонід Харченко влітку 2014 року були на провідних позиціях у так званій "Донецькій народній республіці".

Слідчі та прокуратура звинувачують тих чотирьох осіб не у тому, що вони особисто запустили ракету, а втому, що їхні дії вилилися у злочин.

Ґіркін - войовничий російський націоналіст, який мріє про відродження російської імперії, в ті дні називав себе міністром оборони "ДНР".

Пулатов, Дубінскій та Харченко називали себе членами військової розвідки підтримуваних Росією формувань.

Прокуратура Нідерландів висунула обвинувачення громадянам Росії Ігору Ґіркіну, Олегу Пулатову і Сергію Дубінскому, а також громадянину України Леоніду Харченку, які влітку 2014 року були на провідних позиціях у формуваннях «ДНР»
Прокуратура Нідерландів висунула обвинувачення громадянам Росії Ігору Ґіркіну, Олегу Пулатову і Сергію Дубінскому, а також громадянину України Леоніду Харченку, які влітку 2014 року були на провідних позиціях у формуваннях «ДНР»

Нідерландська прокуратура минулого року оголосила, що викликає до суду обвинувачених, а також запрошує свідків, яким обіцяла захист і справедливий процес.

Як очікують, обвинувачені не з’являться на суді і тоді згідно з нідерландським законом обвинувачених судитимуть заочно.

Російська причетність

Росія не приховує політичної підтримки самопроголошених так званих республік: “ДНР” та “ЛНД” в Донецькій та Луганській областях, а також надає їм те, що у Москві називають гуманітарною допомогою, але у Кремлі завжди заперечували, що постачали на схід України російську зброю.

Росія також не визнає, що її військові брали участь у боях проти української армії на сході України, а неодноразово захоплених українцями у зоні бойових дій росіян у Москві називали добровольцями.

Спільна слідча група повідомила, що володіє інформацією про «вплив Російської Федерації в адміністративних, фінансових та військових справах ДНР».

Москва заперечує висновки міжнародного слідства, що літак МН-17 був збитий ракетною установкою Бук завезеною на українську територію, а потім вивезеною назад в Росію.

Речник президента Путіна, Володимир Песков сказав, що Кремль буде спостерігати за процесом, але заявив, що Росія завжди мала застереження і сумніви щодо очолюваного Нідерландами розслідування.

Справу щодо MH17 називають наймасштабнішим розслідуванням в історії Нідерландів, в ході якого були обстежені рештки літака, та інші предмети, а також проаналізовані записи телефонних розмов, фотографії з супутників, відеозаписи та інформація з інших джерел.

Набір фото та інших матеріалів, як кажуть слідчі, дозволяє простежити повний шлях установки Бук з розташування 53 російської протиповітряної бригади в Курську до місця запуску ракети, що збила авіалайнернад східною Україною, а потім її транспортування назад в Росію наступного дня.

Перехоплена інформація, оприлюднена слідством у листопаді минулого року, вказує, що двоє обвинувачених контактували з тодішнім помічником президента Путіна Владиславом Сурковим, а також із призначеним Росією керівником в окупованому Криму Сергієм Аксьоновим.

«Ознаки тісних зав’язків між лідерами ДНР та посадовцями російського уряду порушують питання про їхню можливу причетність до застосування установки Бук, якою 17 липня 2014 року був збитий літак MH17», – сказано у висновках Об’єднаної слідчої групи.

Дивіться також: Як українка відкрила стоматологічний центр у США

Як українка відкрила стоматологічний центр у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

XS
SM
MD
LG