Спеціальні потреби

МН17 - Нідерланди подають на Росію у Європейський суд з прав людини за причетність до збиття літака


Очолюване Нідерландами міжнародне розслідування дійшло висновку, що МН17 був збитий російською ракетою з установки «Бук»
Очолюване Нідерландами міжнародне розслідування дійшло висновку, що МН17 був збитий російською ракетою з установки «Бук»

Міністерство закордонних справ Нідерландів повідомило, що уряд тієї країни подає на Росію в Європейський суд з прав людини за російську причетність до збиття малайзійського авіалайнера над східною Україною 17 липня 2014 року.

«Подаючи міждержавний позов, уряд надає ЄСПЛ усю наявну і відповідну інформацію про збиття рейсу МН17», - сказано в заяві міністерства.

Досягнення справедливості для 298 жертв збиття рейсу МН17 є і буде серед найвищих пріоритетів уряду.
Міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок

Заява також наголошує, що цей державний позов буде частиною окремих позовів, поданих проти Росії родичами і близькими жертв.

Більшість 298 людей загиблих в літаку, що летів з Амстердама до Куала-Лумпура були громадянами Нідерландів.

Нідерландські фахівці очолювали міжнародне розслідування, яке завершилося 2019 року висновками, що літак був збитий російською ракетою з установки «Бук».

У березні 2020 року нідерландський суд почав процес після висунення прокуратурою країни обвинувачень стосовно трьох громадян Росії та одного українського громадянина, яких звинувачують у перевезенні ракетної установки з Росії та використанні її з території у Донецькій області, контрольованої російськими силами.

«Досягнення справедливості для 298 жертв збиття рейсу МН17 є і буде серед найвищих пріоритетів уряду», - сказав міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок.

«Подаючи позов до ЄСПЛ і таким чином підтримуючи, усіляко як ми можемо, позови близьких і родичів, ми наближаємося до цієї мети».

Україна також вказує на збиття авіалайнера МН17 у своєму позові проти Росії у міжнародному суді ООН, звинувачуючи Москву у підтримці тероризму.

Дивіться також: Інтерв’ю Дмитра Кулеби: про готовність до загроз, переговори з Росією та відносини зі США

XS
SM
MD
LG