Спеціальні потреби

Колишній радянський аеродром в Румунії може стати базою ВПС НАТО на Чорному морі - ЗМІ


Фото: військовий Румунії охороняє літаки НАТО F16
Фото: військовий Румунії охороняє літаки НАТО F16

Пентагон прагне наростити присутність військових літаків на південному сході Європи в рамках стримування російської агресії, пише американське оборонне видання Stars and Stripes. Базою для перебування таких літаків на ротаційній основі може стати аеродром в центральній частині Румунії.

Проект оборонного бюджету США на 2021 рік передбачає виділення 130,5 мільйона доларів на фінансування відновлення бази повітряних сил Кампія-Турзій в Румунії. Гроші передбачено в рамках ініціативи з запевнення Європи, започаткованої в червні 2014 року після анексії Криму Росією.

«Авіабаза Кампія-Турзій є одним з основних факторів здатності Командування силами США в Європі та сервісних компонентів відповідати на зміни в безпеці Європи», - йдеться у бюджетному поданні ВПС США.

Інші проекти, фінансування яких передбачене в рамках ініціативи з запевнення Європи, включають 59 мільйонів доларів на покращенні інфраструктури бази ВМС в Іспанії, 61 мільйон доларів на модернізацію баз ВПС в Німеччині, пише Stars and Stripes.

Дивіться також: Інтерв’ю Дмитра Кулеби: про готовність до загроз, переговори з Росією та відносини зі США. Відео

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG