Спеціальні потреби

Меркель вимагає дотримання всіх 12 пунктів «Мінської угоди»


Канцлер Анґела Меркель
Канцлер Анґела Меркель

Канцлер Німеччини Анґела Меркель у четвер заявила, що Європа не буде розглядати можливість скасування санкцій відносно Росії до тих пір, поки не будуть дотримані всі 12 пунктів мирної угоди, підписаної у вересні минулого року урядом України та проросійськими сепаратистами.

В одному з найпрозоріших коментарів канцлера з питання санкцій Меркель зайняла жорсткішу позицію, ніж її партнери по коаліції соціал-демократів, а також деякі європейські лідери, наприклад, такі, як президент Франції Франсуа Олланд.

Побоюючись за погіршення становища російської економіки, окремі європейські політики запропонували послаблювати санкції у міру досягається прогресу щодо так званих «Мінських угод», ніж чим за фактом повного дотримання 12 пунктів договору.

На спільній з прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком прес-конференції в Берліні Меркель сказала, що вона «слабо вірить» у те, що перший раунд санкцій, введених проти Росії у зв’язку з анексією Криму, може бути скасований. Ще менше шансів на скасування другого раунду санкції, введених ЄС через втручання РФ у Східній Україні. Москва заперечує звинувачення в наданні підтримки сепаратистам у конфлікті, який забрав більше 4 700 тисяч життів. Україна і Захід заявляють, що в них є незаперечні докази зворотного.

«Мінська угода має бути дотримана в повному обсязі перш ніж санкції можуть бути скасовані», – сказала Меркель, відкинувши можливість поступового полегшення режиму санкції. Серед 12 пунктів угоди – припинення вогню, спостереження за ситуацією на українсько-російському кордоні, встановлення зон безпеки і обмін військовополоненими.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG