Спеціальні потреби

Напередодні саміту НАТО Меркель пропонує Росії «руку для діалогу»


Анґела Меркель
Анґела Меркель

Канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила, що дії Росії в Україні зруйнували взаємну довіру із Заходом і непокоять східноєвропейських членів НАТО.

«У ситуації, коли на словах і на справах ставиться під сумнів верховенство права і принцип непорушності кордонів, то, звичайно, втрачається довіра», – сказала Меркель під час виступу в парламенті Німеччини 7 липня.

Заява пролунала напередодні саміту НАТО, який відбуватиметься у Варшаві 8-9 липня і на якому обговорюватимуть дії Москви на сході Європи.

Меркель водночас простягнула Росії «руку для діалогу».

Німеччина, чия стратегія, спрямована на розвиток відносин з комуністичними країнами Східної Європи, сприяла ослабленню напруженості під час «холодної війни», має намір побудувати конструктивні відносини між Росією і НАТО, - підкреслила Меркель.

«Це означає стримування і діалог: чіткі обіцянки солідарності з нашими партнерами по Альянсу ... але при цьому і простягнута рука для діалогу», - сказала вона, виступаючи в парламенті.

Однією з ключових тем дводенного саміту НАТО у Варшаві буде політика щодо Росії і конфлікт в Східній Україні, який, на думку Заходу, Москва розпалює.

Дивіться також: Ось чому заможній Голландії некомфортно в ЄС

Ось чому заможній Голландії некомфортно в ЄС. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

XS
SM
MD
LG