Спеціальні потреби

Меркель не впевнена в результаті переговорів з Путіним


Анґела Меркель і Франсуа Олланд
Анґела Меркель і Франсуа Олланд

Канцлер Німеччини Анґела Меркель поки не впевнена, чи вдасться їй і президенту Франції Франсуа Олланду домогтися прориву на переговорах з президентом Росії Володимиром Путіним, присвячених врегулюванню кризи в Україні.

«Поки це абсолютно відкрите питання – чи вдасться нам за допомогою цих переговорів домовитися про припинення вогню. – Ми не знаємо, чи буде це досягнуто сьогодні або, можливо, будуть потрібні додаткові переговори», – сказала Меркель на прес-конференції з прем’єр-міністром Іраку в Берліні перед від’їздом до Москви.

«Ми не знаємо, чи будуть переговори в Москві довгими або короткими, не знаємо, чи будуть вони останніми. Ми можемо тільки робити те, що в наших силах для врегулювання конфлікту і особливо для припинення кровопролиття», – сказала вона.

У четвер Меркель і Олланд вилетіли до Києва для переговорів з президентом України Петром Порошенком.

Тим часом Олланд заявив у Парижі, що він прямує на переговори з Путіним для досягнення глобальної угоди про припинення насильства. Французький лідер підкреслив, що припинення вогню є лише першим кроком.

«Після того як ми провели кілька годин у Києві, наша мета дійсно добитися угоди, – сказав Олланд перед тим, як відправитися в Москву з Меркель. – Всі знають, що першим кроком має бути припинення вогню, але цього недостатньо. Ми повинні виробити всеосяжну угоду».

XS
SM
MD
LG