Актуально
Українська шеф-кухар у Лондоні закликає цікавитись, звідки м’ясо, або думати про вегетаріанство

Лондонська шеф-кухар українського походження Оля Геркулес долучилася до дискусій про проблеми суспільства, пов'язані зі споживанням м’яса після того, як мережа Instagram цензурувала її фото з м’ясними інгредієнтами.
В Instagram вирішили накласти попередження на світлину, якою авторка кількох книг із рецептами переважно української та кавказької їжі хотіла проілюструвати якісну і дешеву сировину для своїх страв - ратиці й вуха.
Якщо хтось їсть м’ясо, але вигляд вух, хвостів та ніг у тих людей викликає занепокоєння, то їм пора поміркувати над тим, щоб стати вегетаріанцемОля Геркулес
Найімовірнішою підставою для рішення Instagram класифікувати фото як “дражливе” і таке, що "може бути неприємне, або може тривожити”, могла бути скарга користувачів мережі.
Коментуючи інцидент, Оля Геркулес висловлює жаль, що багато людей, зокрема тих, які споживають м’ясо, “не знають звідки воно з’являється”.
“Якщо хтось їсть м’ясо, але вигляд вух, хвостів та ніг у тих людей викликає занепокоєння, то їм пора поміркувати над тим, щоб стати вегетаріанцем”, - вважає кулінарна майстриня, яка працює над черговою книгою з українськими рецептами.
Вона також зауважила, що не може отримати для своєї кухні деякі м’ясопродукти, які колись були широковживаними і доступними, а зараз вважаються субпродуктами, як, наприклад, коров’яче вим’я.
Оля Геркулес, відома британській аудиторії завдяки її участі у програмах місцевого телебачення та радіо, позитивно відгукується про вегетаріанство, вказуючи, що “це добре і для довкілля, і для здоров’я”.
Палкі дискусії довкола м’яса
Окрім традицій, які диктують правила, чи обмеження на споживання м’яса, наприклад: заборона яловичини, чи свинини певними релігіями, останнім часом активнішими стають дискусії про м’ясо в дієті, про поводження з тваринами, а також вплив м’ясної індустрії на довкілля.
Міжнародна група науковців у січні оприлюднила рекомендації щодо харчування, в яких запропоновано віддавати перевагу рослинній їжі та обмежувати споживання м’яса.
“Те, як харчі виробляють, і як їх споживають, а також, яку частину з них втрачають, або марнують дуже впливає на стан здоров’я і людей, і планети”, - підкреслили науковці, вказуючи, що нездорове харчування призводить до 11 мільйонів смертей щороку.
Серед прикладів підвищеної уваги до проблеми - нещодавня заборона Верховним судом штату Каліфорнія традиційного французького делікатесу foie gras (гусячої, або качиної печінки).
Організація захисту прав тварин РЕТА привітала рішення, вказавши, що той продукт є результатом знущання - насильного годування птахів у тісних клітках.
Депутат від Партії зелених у Британському парламенті Керолайн Лукас нещодавно виступила із закликом уряду “серйозно розглянути” можливість запровадження спеціального податку на м’ясо, щоб спрямувати отримані кошти на зменшення негативного впливу вирощування тварин та виробництва м’яса на довкілля.
Хто їсть м’яса найбільше?
За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН 2013 року найбільше у світі м’яса на душу населення виробляли й споживали у найзаможніших країнах: Австралія (116 кг. на рік), США (115 кг.), Німеччина (85 кг.) тощо, проте досить близько до них стояли зокрема Аргентина (107 кг.), Бразилія (97 кг.), Монголія (81 кг.).
Україна була серед країн з порівняно невеликим рівнем м’яса на душу населення - 54,75 кг. на рік.
Але ті дані засвідчували, що у той час як у багатих країнах рівні виробництва і споживання м’яса були стабільними, у країнах, де прибутки населення зростали, рівень споживання підвищувався.
Особливо різко виробництво і споживання м’яса зростало у Китаї.
Дивіться також: У Голлівуді згадують зіркового українця Джека Пеленса
Всі новини дня
- Голос Америки
Слідча комісія ООН продовжує знаходити численні докази воєнних злочинів, скоєних Кремлем. Відео
У новому звіті слідча комісія ООН з розслідування порушень в Україні зосередила увагу на порушеннях у тих районах Херсонської та Запорізької областей, які довгий час перебували під російською окупацією.
- Голос Америки
Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео
Володимир Зеленський підтвердив, що перша партія танків Abrams вже прибула до України. Про те, що танки надійдуть цього тижня оголошував президент США Джо Байден під час зустрічі з Зеленським у Вашингтоні.
Буданов про атаку на штаб Чорноморського флоту РФ. Відео
В українському командуванні заявили, що внаслідок атаки на штаб Чорноморського флоту Росії у Севастополі загинув командувач Чорноморським флотом адмірал Віктор Соколов. Крім цього, загинули 34 російських офіцерів, ще 105 військових поранено.
- Голос Америки
Шатдаун у США може вплинути на темпи постачання зброї Україні - Держдеп

Часткова зупинка роботи уряду США, так званий "шатдаун", може позначитися на швидкості постачання озброєння партнерам Сполучених Штатів. Про це на брифінгу в понеділок, 25 вересня, заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер.
Водночас Міллер наголосив, що США мають змогу продовжувати постачати зброю союзникам у разі шатдауну, і такі випадки вже траплялися в минулому.
"Але, звичайно, коли є люди в Державному департаменті, міністерстві оборони та інших відділах уряду, які не можуть прийти на роботу, очевидно, це може вплинути на темпи постачанн. Не йдеться про якусь окрему країну, але загалом це може вплинути на темпи доставки зброї, тож це викликає занепокоєння. Ви можете бути впевнені, що наші супротивники будуть спостерігати. Тож це одна з причин, чому ми вважаємо, що Конгрес має вжити заходів, аби зберегти фінансування уряду," - сказав Міллер.
На уточнення журналістів щодо того, чи може ймовірний шатдаун позначитися на постачанні зброї саме Україні, речник Держдепу наголосив, що "така ж відповідь стосується й України".
"Ми можемо продовжувати надавати допомогу, військову допомогу, безпекову допомогу в разі шатдауну. Але коли у вас є кілька людей, яким заборонено приходити на роботу, це може вплинути на швидкість постачання. Ось чому ми вважаємо, що припинення роботи буде настільки тривожним, і ось чому ми закликаємо Конгрес профінансувати уряд", - уточнив Міллер.
Проголосувати за бюджетні питання і не допустити "шатдауну" Конгрес закликали і в Білому домі.
"Цього тижня хаос республіканців у Палатів представників продовжує вести нас до глибокого шатдауну, спричиненого республіканцями. Ми заявляємо, що шатдаун зашкодить економіці та нашій національній безпеці. І ми будемо вважати республіканців у Палаті представників відповідальними, ми будемо вважати їх відповідальними за необачні скорочення," - сказала на брифінгу 25 вересня речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.
"Шатдаун" у США може настати з 1 жовтня в разі, якщо Конгрес не ухвалить бюджетні питання на наступний фінансовий рік до 30 вересня. Втім цього можна буде уникнути, ухваливши бюджетну резолюцію, яка дозволить профінансувати урядові видатки, поки законодавці не приймуть закон про бюджет.
- Голос Америки
Черговий масований повітряний удар Росії по Одесі пошкодив порт, зернову інфраструктуру, готель

Росія знову знищує цивільні об'єкти – готелі, зерносховища та іншу інфраструктуру – у своїй цинічній спробі зруйнувати чорноморські порти, які допомагають годувати світБріджит Брінк
В результаті масованого повітряного удару Росії по Одесі вночі 25 вересня загинуло двоє людей, а також було пошкоджено портову і зернову інфраструктуру та зруйновано морський вокзал і готель. Це був найбільший повітряний напад Росії на Одесу, відколи Україна почала використовувати новий гуманітарний коридор для транспортування зерна Чорним морем.
За повідомленнями українського командування Сил оборони Півдня, росіяни випустили по Одесі 19 безпілотників “Шахед”, 12 ракет типу “Калібр” та 2 надзвукові ракети типу “Онікс”. Попри те, що всі безпілотники та 11 “Калібрів” було збито силами оборони, решта ракет спричинила значні руйнування.
Наталія Гуменюк, речник південного військового командування України, заявила, що Росія, очевидно, "намагається перевірити щільність протиповітряної оборони".
“Вони розуміють, що портова інфраструктура є пріоритетною для нашого регіону, і що вона надійно захищена. Але тому атака, яка сталася сьогодні вночі, була як масовою, так і комбінованою”, - цитує Гуменюк агентство AFP.
Своєю чергою посолка США в Україні Бріджит Брінк написала на своїй сторінці у мережі X: “Одеса, об'єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, вчора ввечері зазнала чергових ракетних та безпілотних атак з боку Росії, в результаті яких загинуло двоє людей і багатьох було поранено. Росія знову знищує цивільні об'єкти – готелі, зерносховища та іншу інфраструктуру – у своїй цинічній спробі зруйнувати чорноморські порти, які допомагають годувати світ”.
Атака 25 вересня відбулася на тлі того, що Україна випробовує новий гуманітарний коридор повз береги України, Румунії та Болгарії на шляху до Босфору для транспортування свого збіжжя Чорним морем.
Минулого тижня коридором було успішно відправлено торгове судно з вантажем зерна. Також, як повідомляв Голос Америки, за кілька днів до цього балкери "Resilient Africa" і "Aroyat" стали першими кораблями, які використали тимчасовий коридор для входу в українські порти Чорного моря від часу виходу Росії з Чорноморської зернової угоди у липні цього року.
В матеріалі використані джерела AFP.
Форум