Спеціальні потреби

Екс-посол США у Росії розповів, чому взаємодія із Путіним це втрата часу


Автор "перезавантаження" пояснює що Путіна цікавить в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Автор "перезавантаження" пояснює що Путіна цікавить в Україні. Відео

Нью-Йорк – Колишній посол США в Москві Майкл Макфол вважає, що президент Росії не зацікавлений у вирішенні української кризи та відновленні американсько-російських відносин. Про це він заявив в ексклюзивному інтерв’ю кореспонденту Російської служби «Голосу Америки» після свого виступу в Колумбійському університеті. Макфол також висловився на підтримку зусиль адміністрації Барака Обами щодо ізоляції та стримування Кремля, і пояснив, чому вважає дипломатичну взаємодію з Росією на даному етапі марною.

Макфол вважає, що анексія Криму була ситуативною і багато в чому емоційною реакцією російського президента Володимира Путіна на зміну влади в Києві. І це, на його думку, добра новина, оскільки означає, що у Путіна немає далекосяжних планів по відновленню радянської імперії чи анексії інших територій сусідніх держав. Більш того, Макфол вважає, що немає історичних, культурних або структурних причин для конфлікту між Сполученими Штатами і Росією.

Погана ж новина, на думку професора Макфола, в тому, що Путін намагається дестабілізувати владу в Києві і що Росія не змінить свого курсу щодо України до тих пір, поки Путін залишається при владі.

Переплюнути Сталіна: Як Вашингтон та Київ стали антигероями російських ЗМІ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

«Я думаю, що йому не потрібне розширення кризи. Я думаю, що Путін вважає, що в його інтересах – відкрита конфронтація, – пояснює Майкл Макфол. – Ви знаєте, я порівнюю американських дипломатів з інженерами: коли перед нами стоїть проблема – нам потрібно її вирішити. Але він веде «боротьбу зі злом». А зі злом проблеми не вирішують, зі злом можна тільки боротися. Тому, як я думаю, Путін зацікавлений у підтримці тліючого конфлікту – не надто гарячого, не надто холодного, а затяжного. Це відповідає її інтересам, в першу чергу, з підриву режиму в Києві».

За словами Майкла Макфола, Путін вважає, що за всіма бідами в світі стоїть ЦРУ. «ЦРУ, звичайно, могутня організація, але не настільки», – додав він. Але ця переконаність Путіна, вважає колишній посол, робить марними подальші спроби взаємодії з російським лідером: «Я думаю, що в інтересах Путіна представляти нас як ворога. І ніяка дипломатія цього не змінить. Іноді мені кажуть: «Ну як же, згадайте епоху Рейґана і Горбачова!». Але тоді була інша ситуація, і дипломатія працювала, тому що Горбачов хотів налагодити відносини з США, він не хотів бачити в нас ворога. У Путіна інша мета, і я не думаю, що ми зможемо його переконати».

Допомоги зі США буде більше, якщо ситуація погіршиться - Сенатор США у Києві. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Виступаючи в Колумбійському університеті, Майкл Макфол у черговий раз спростував поширені в Росії думки про те, що, будучи послом у Москві, він намагався таємно сприяти зміні режиму в Кремлі. Він і зараз не думає, що США повинні переслідувати таку мету:

«По-перше, тому що в минулому у нас це погано виходило в інших країнах. І по-друге, тому що це справа самих росіян в Росії. Наша пряма участь тільки погіршить ситуацію. Я так думаю. Ми повинні говорити про демократичні ідеали. Я твердо вірю в передачу знань: чим більше студентів з Росії навчається в Америці, тим краще. Я вважаю, що ми повинні бути частиною інформаційних потоків в Росії. Але безпосередньо кидати виклик режиму було б контрпродуктивно».

Дивіться також : Путін та його Amigos: Що Росія справді робить у Латинській Америці

Путін та його Amigos: Що Росія справді робить у Латинській Америці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:52 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG