Спеціальні потреби

Маккейн Дональду Трампу: Де санкції проти російської розвідки та оборонної промисловості?


У середу офіс сенатора-демократа Бена Кардина оприлюднив спільну із сенатором-республіканцем Джоном Маккейном заяву, в який нагадав адміністрації Дональда Трампа, що до 1 жовтня ті мали оголосити запровадження нових санкцій проти російських секторів розвідки та оборони, відповідно до Закону «Протистояння противникам Америки шляхом санкцій».

«Затримка викликає сумніви щодо відданості адміністрації Трампа виконанню закону щодо санкцій, який був підписаний понад два місяці тому, після місяців публічних дебатів та переговорів у Конгресі. У них було достатньо часу, щоб почати діяти», - йдеться в заяві.

Також у документі висловлюється критика щодо браку лідерства та дипломатичних зусиль із залучення європейських союзників до посилення тиску на Москву. Наміри Конгресу були чітко зрозумілі та підтримані обома партіями, підкреслили сенатори.

Затримка викликає сумніви щодо відданості адміністрації Трампа виконанню закону щодо санкцій
Джон Маккейн, Бен Кардин, сенатори

Раніше, 28-го вересня, сенатори надіслали в адміністрацію листа, в якому закликали шляхом переговорів з Конгресом розробити потужний та детальний план щодо всіх аспектів цього закону.

Зокрема у листі йдеться про те, що закон вимагає від адміністрації визначити осіб, які діяли в інтересах російських секторів розвідки та оборони.

Сенатори побоюються, що Росія може спробувати обійти санкції, спрямовуючи продажі зброї через компанії, яких немає в санкційних списках. Аби цьому запобігти, законодавці радять уряду широко визначати коло осіб та компаній, на які поширюються обмеження, такі як "Рособоронекспорт", "Алмаз-Антей" та інші.

Вони також радять адміністрації закликати європейців, щоб вони узгодили власні санкції щодо Росії з американськими, запровадили санкції проти Росії у сфері кібербезпеки, а також - санкції проти російських секторів оборони та розвідки.

Маккейн та Карден закликають пдміністрацію Дональда Трампа запровадити обов’язкові санкції проти компаній та осіб, які залучені в проекти, пов’язані із розвідкою та видобутком газу в Арктиці, на великих глибинах та сланцевого газу. Адміністрація США має також чітко дати знати американським компаніям та компаніям навколо світу, що буде серйозно дотримуватися цих санкцій, вважають вони.

Сенатори просять Державний департамент та Міністерство фінансів надати їм інформацію щодо виконання цього закону. На цей момент відповіді на цей лист сенатори не отримали.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG