Спеціальні потреби

Долю Терези Мей сьогодні визначить голосування парламентської фракції консерваторів


Суперечки щодо умов виходу Великої Британії з ЄС призвели до рішення поставити на голосування питання про довіру до Терези Мей як лідера урядової Консервативної партії, а отже прем’єр-міністра країни.

Депутати - консерватори голосуватимуть в одній з комітетських кімнат Палати громад між 18:00-20:00 за лондонським часом.

Прем’єр-міністр втратить посаду, якщо принаймні 158 депутатів із 315 проголосують проти неї.

Мей може вирішити сама подати у відставку, якщо побачить, що не має достатнього рівня підтримки однопартійців.

Якщо більшість членів фракції підтримають її, то згідно зі статутом партії питання довіри до лідера не зможуть порушувати принаймні упродовж року.

Якщо вона програє, то залишатиметься виконувачем обов'язків голови кабінету упродовж процесу обрання нового лідера Консервативної партії, що може забрати від чотирьох до шести тижнів.

Оскільки Консервативна партія зараз має найбільшу кількість депутатів, то саме лідер консерваторів має право на посаду прем’єр-міністра.

Тереза Мей матиме шанс виступити перед фракцією до голосування і спробувати переконати однопартійців, що саме вона є найефективнішим лідером, і що виторгувана її урядом угода з Брюсселем про умови “брекзиту” є справді єдино можливою і найкращою в даних умовах.

У разі зміни прем'єр-міністра збільшується ймовірність того, що новий уряд захоче переглянути умови виходу Британії з ЄС, і зараз припускають, що термін офіційного припинення членства країни у Євросоюзі, який зараз випадає на 29 березня 2019 року, може бути відкладений.

Дивіться також: Новий спортивно-соціальний рух: підбирання сміття під час пробіжки

Новий спортивно-соціальний рух плоґінґ: підбирання сміття під час пробіжки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG