Спеціальні потреби

Маттіс пішов з посади міністра оборони без церемоній, порадивши колегам цінувати союзників США


Джим Маттіс, який 31 грудня полишив посаду міністра оборони США, у прощальному листі закликав військових та цивільних колег зберігати віру в Америку і не полишати союзників своєї країни.

Зберігайте віру в нашу країну й стійте твердо поруч з нашими союзниками супроти наших недругів.
Джим Маттіс

“Керівництво нашого відомства, військове й цивільне, залишається у найкращих руках”, - написав Маттіс у понеділок у свій останній день на посаді.

“Я переконаний, що кожен з вас залишається зосередженим на виконанні присяги - підтримувати і захищати конституцію та водночас обороняти наш спосіб життя”, - пише він далі. “Тому зберігайте віру в нашу країну й стійте твердо поруч з нашими союзниками супроти наших недругів”.

Лист був оприлюднений у день, коли обов’язки міністра оборони переходять до рук заступника Маттіса, Патріка Шенегена, який з 1 січня виконуватиме обов’язки голови оборонного відомства.

На відміну від Маттіса, який прийшов у Пентагон бойовим генералом морської піхоти, відслуживши в Афганістані, Шенеген не має військового досвіду.

Шенеген перейшов на роботу в Міністерство оборони з авіакомпанії Боїнґ, де понад 30 років керував цивільними та військовими програмами. Заступником міністра оборони він став 2017 року.

Маттіс подав у відставку після зустрічі з президентом Трампом у Білому домі 20 грудня, на якій вони розійшлися у поглядах щодо рішення президента вивести американські війська з Сирії, де США допомагали у боротьбі з угрупованнями так званої “Ісламської держави”.

Хоча Маттіс й Трамп і раніше мали протилежні погляди щодо деяких питань, цього разу рішення щодо Сирії стало вирішальним.

“У вас є право мати міністра оборони, погляди якого краще відповідають вашим з цього та з інших питань”, - написав тоді Маттіс Трампу, додавши, що залишиться на посаді до лютого 2019 року, щоб дати можливість знайти наступника, і щоб він представляв США на запланованій зустрічі міністрів оборони НАТО.

Але трьома днями згодом Трамп оголосив у Twitter, що Маттіс залишить посаду вже до кінця 2018 року.

У листі про свою відставку Маттіс також застеріг президента, що Сполучені Штати “мають бути рішучими й недвозначними у підходах до країн, стратегічні інтереси яких - у щораз більшому напруженні з нашими”, вказавши на Китай і Росію.

Далі він застеріг, що Сполучені Штати не можуть дозволити собі втрачати союзників.

“Наша сила як держави нерозривно пов’язана з міцністю нашою унікальної та всеохопної системи союзів та партнерств”.

Представники Пентагона повідомили, що відхід Маттіса не буде супроводжуватися якимись церемоніями, які зазвичай влаштовували на відзнаку поваги до роботи минулих керівників відомства.

Дивіться також: Якими були успіхи українців у США у 2018 – найцікавіші історії 2018-го

Якими були успіхи українців у США у 2018 – найцікавіші історії 2018-го. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:24 0:00
Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG