Спеціальні потреби

Маккейн: Припинення вогню між Росією та Україною – фікція (WT)


Слабкість колективної реакції США і Європи провокує Росію на агресію, - пише американський сенатор Джон Маккейн у своїй статті у впливовій газеті The Washington Post.

За словами Маккейна, минулого тижня він разом з двома іншими американськими сенаторами-республіканцями Джоном Баррассо з Вайомінґу та Тома Коттона з Арканзасу поїхав на схід України, щоб зустрітися з «відважними чоловіками і жінками, які воюють там за свободу і майбутнє своєї країни».

«Я прибув туди в сумний момент, коли українські добровольці переживали втрату двох своїх побратимів, убитих напередодні російським артилерійським снарядом. За кілька днів до цього вони втратили іншого свого товариша, і ще чотирьох - на попередньому тижні. Вони ясно дали мені зрозуміти: договір про припинення вогню з Росією - це фікція, і підтримка США життєво необхідна для стримування подальшої агресії Росії.

«Уздовж ліній фронту сили сепаратистів, підтримувані Росією, щодня порушують умови перемир'я, відкриваючи вогонь з важких артилерійських знарядь і танків. Перестрілки ведуться щодня, і населені пункти на передовій змушені приймати на себе основний тягар безперервного снайперського вогню і щонічних перестрілок», - пише Маккейн.

Сенатор зазначає, що хоча ці порушення умов договору про припинення вогню на місцях відбувалися регулярно з моменту підписання Мінських угод в лютому, командири українських батальйонів повідомили, що число ударів з ракетних установок «Град» та інцидентів з інтенсивним артилерійським обстрілом зростає. За їх словами, бойовики повернули важке озброєння і обладнання до лінії фронту в надії на ескалацію ситуації. Поки що українським збройним силам, підтримуваним батальйонами добровольців, вдавалося утримувати свої позиції, і вони це робили в основному без підтримки української артилерії і танків, які були відведені з фронту відповідно до умов Мінських домовленостей. «Але як довго ці відважні українці зможуть дотримуватися домовленостей, які Росія очевидно ігнорує?, -запитує він

«Прийшов час США і нашим європейським союзникам визнати провал Мінських угод і відповісти не лише порожньою риторикою. Лідери України порівнюють стратегію президента Росії з грою Pac-Man: він послідовно відкушує від України по маленькому шматочку, щоб це не викликало великомасштабної міжнародної реакції. Проте на даному етапі всім повинно бути ясно, що Путін не хоче вирішувати український конфлікт дипломатичним шляхом. Він хоче панувати в Україні, а також на території інших сусідів Росії«, - наголошує американський сенатор.

За словами Маккейна, ніхто на Заході не хоче відновлення «холодної війни».

«Однак ми повинні визнати, що зараз ми зіткнулися з таким правителем Росії, який саме цього і добивається. Прийшов час змінити американську стратегію відповідно до реальності реваншистської Росії, що володіє сучасною армією, яка готова використовувати силу не як до останнього засобу, а як основний інструмент для досягнення її неоімперіалістичних цілей. Ми повинні постаратися стримати Росію, збільшивши військову ціну її агресії, починаючи з негайною відправкою оборонних озброєнь і надання Україні тієї допомоги, якої вона відчайдушно потребує», - заявив сенатор.

«Президент Обама помилково стверджував, що надання Україні допомоги та обладнання, які їй необхідні для самозахисту, лише спровокує Росію на подальші дії. Але Путіну не потрібна була провокація для того, щоб вторгнутися на Україну і анексувати Крим. Навпаки, саме слабкість колективної реакції США і Європи спровокувала ту саму агресію, якій ми намагаємося запобігти. Безсумнівно, конфлікт в Україні неможливо вирішити за допомогою військової сили, однак не можна недооцінювати значення військового чинника в досягненні політичної угоди. Якщо українцям надати ту допомогу, якої вони потребують, і підвищити ціну конфлікту для російських збройних сил, які вторглися на територію цієї країни, Путіну доведеться вирішувати, як довго він зможе вести війну, якої, як він запевняє своїх співгромадян, немає».

Джон Маккейн закликає всіх, хто вважає боротьбу України проти більш сучасної російської армії безнадійною, приїхати в Україну і зустрітися з тими, хто бореться і вмирає, захищаючи свою батьківщину. «Ці чоловіки і жінки не здалися», пише він, «і вони продовжать боротися за свою країну навіть без підтримки США, якої вони потребують і яку вони заслуговують».

«Під час моєї поїздки українці жодного разу не попросили США направити до них американських військових, щоб ті могли боротися за їхню країну. Українці всього лише сподіваються, що США знову відкриють арсенал демократії, який вже багато разів допомагав вільним людям відстоювати свої інтереси», - зазначив він.

«Те, як ми відреагуємо на відверту агресію Путіна, значною мірою вплине на розвиток ситуації далеко за межами України. Ми зіткнулися з реальністю виклику, який, як раніше вважалося, залишився в книгах з історії: сильна держава, що володіє військовою міццю й вороже ставиться до наших інтересів і цінностей, намагається повалити заснований на нормах міжнародний порядок, який американські лідери з обох партій намагалися зберегти з моменту закінчення Другої світової війни. Серед основних принципів такого світового порядку знаходиться ідея про те, що сила не робить вас правим, що сильній стороні не можна дозволяти панувати над слабкою і, що агресивні війни мають залишитися в кривавому минулому», - написав сенатор США Джон Маккейн у статті в газеті The Washington Post.

Дивіться також: Опитування: не всі українці підтримують ідею надання США зброї Україні

Опитування: не всі українці підтримують ідею надання США зброї Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG