Спеціальні потреби

Маккейн: «Я ... більше проросійський, ніж режим, який погано управляє вами»


Джон Маккейн
Джон Маккейн
Американський сенатор-республіканець Джон Маккейн звинуватив президента Росії Володимира Путіна в корупції, репресіях і правлінні у власних інтересах і стверджував, що він, Маккейн, краще представляє інтереси Росії, ніж її обраний лідер.

Стаття Маккейна, опублікована на російському сайті Pravda.ru, стала відповіддю на статтю російського лідера в американській газеті New York Times минулого тижня.

Але якщо стаття Путіна містила, головним чином, критику планів США завдати ударів по Сирії, то коментар Маккейна присвячений, в основному, внутрішнім справам Росії та оцінкам особистості Путіна.

У статті під заголовком «Росіяни заслуговують кращого, ніж Путін», Маккейн піддав різкій критиці Путіна і його соратників за переслідування незгодних, особливо відзначаючи смерть адвоката Сергія Магнітського в російській в'язниці.

Рада з прав людини при президенті Росії в 2011 році встановила, що Магнітський, який звинуватив російські власті в змові з організованою злочинністю, був підданий побиттю у в'язниці і позбавлений доступу до медичної допомоги.

Маккейн також засудив Путіна за підтримку сирійського президента Башара аль-Асада в дворічній громадянській війні, яка призвела до загибелі понад 100 тисяч людей.

При цьому Маккейн стверджував, що він не є антиросійським політиком. «Я проросійський, більш проросійський, ніж той режим, який погано управляє вами сьогодні», - йдеться в його статті.

«Президент Путін не вірить ... у вас. Він не вірить, що на волі людська природа може піднятися над своїми слабкостями і побудувати чесне, мирне і процвітаюче суспільство. Або як мінімум, він не вірить, що це можуть зробити громадяни Росії. Тому він править, використовуючи ці слабкості, за допомогою корупції, репресій і насильства. Він править для себе, але не для вас», - пише американський сенатор.

Сенатор представив свій матеріал сайту «Правда.ру» і отримав відповідь, що він буде опублікований в четвер.

Маккейн обрушився на Путіна і його соратників за прийняття законів, які встановлюють нетерпимість щодо осіб «нетрадиційної» сексуальної орієнтації. Нещодавно прийнятий російський закон встановлює покарання у вигляді штрафу та арешту на строк до 15 діб за «пропаганду нетрадиційних сексуальних відносин» серед неповнолітніх.

З питання про Сирію Маккейн пише, що Путін став на бік тирана.

«Він не піднімає репутацію Росії в світі. Він руйнує її. Він зробив Росію другом тиранів і ворогом гноблених, їй не довіряють народи, які намагаються зробити нашу планету більш безпечною, мирною і процвітаючою», - йдеться в статті сенатора-республіканця з Аризони.

Маккейн також засудив тюремне ув'язнення учасниць панк-групи Pussy Riot. Їх визнали винними в хуліганстві після того, як вони організували антипутінський протест у Храмі Христа Спасителя в Москві.

У 2008 році Маккейн був висунутий кандидатом у президенти від Республіканської партії, але програв Бараку Обамі.

Його стаття з'явилася через кілька днів після того, як представники Росії та США опрацювали угоду, що передбачає повну декларацію запасів хімічної зброї Сирії і їх повне знищення до середини 2014 року.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG